folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Air Suspansiyona Nasıl Ulasırım?

Air Suspansiyona Nasıl Ulasırım?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackseaboy28
    blackseaboy28's avatar
    Erkek

Merhaba konuyu nereye açacağımı bilemedim, buraya açayım dedim.

Benden bir uygulama ile havalı (air) süspansiyonu kontrol etmem isteniyor.Örnek:

https://www.youtube.com/watch?v=5pRlZDEgyf0

Uygulama kısmı basit ama benim süspansiyon hakkında bilgim yok . Ben bu süspansiyona nasıl ulasırım? Bluetooth, devre filan mı ? Bilgisi olanlar aydınlatırsa sevinirim , teşekkürler.

Mobil uygulama geliştirilir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crystalmeth
    crystalmeth's avatar
    Erkek

https://www.instagram.com/unalturann

dm ile bi sor istersen hocam

“Fortes Fortuna Adiuvat”
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek

Hocam bildiğim kadarıyla bütün air süspansiyonların bir kumandası oluyor. Sen bu kumandanın alıcısı nerde daha doğrusu nereye montajı gerçekleştirilmiş ona bakıp müdahale etmen gerekir. 

Yerini bulduktan sonra arduino nano+bluetooth hc05 işini görür muhtemelen

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek

Hocam bildiğim kadarıyla bütün air süspansiyonların bir kumandası oluyor. Sen bu kumandanın alıcısı nerde daha doğrusu nereye montajı gerçekleştirilmiş ona bakıp müdahale etmen gerekir. 

Yerini bulduktan sonra arduino nano+bluetooth hc05 işini görür muhtemelen

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek

Bluetoothla çalışanda var. Normal kumandalı sanırın radyo frekanslı çalışanda var. Müşterinin isteğine göre kontrol mekanizması takılıyor.

4 yıl kullanan biri olarak kısaca sistemden bahsedeyim.

Sadece ön arka süspansiyonlar için 4 adet 12 DC çalışan pnömatik valfler bulunmakta. 

Hava tankında hazır bekleyen hava, 2 adet dolum valfinden komut gelince kendini açar körüklere salar. Bu valfler doğal olarak kumanda sistemine bağlı. Diğer 2 valfte boşaltmadır. 

Özetlersek sistemin çalışması valflerin doldur boşalt. İnip kaldırma hızı, basınç ve valflerin hava debisinden ötürüdür. 

Kumanda sistemiyle alakası yoktur. Çünkü bunu insanlar karıştırır.

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    ZaZu bunu yazdı

Bluetoothla çalışanda var. Normal kumandalı sanırın radyo frekanslı çalışanda var. Müşterinin isteğine göre kontrol mekanizması takılıyor.

Sadece ön arka süspansiyonlar için 4 adet 12 DC çalışan pnömatik valfler bulunmakta. 

Hava tankında hazır bekleyen hava, 2 adet dolum valfinden komut gelince kendini açar körüklere salar. Bu valfler doğal olarak kumanda sistemine bağlı. Diğer 2 valfte boşaltmadır. 

Özetlersek sistemin çalışması valflerin doldur boşalt. İnip kaldırma hızı, basınç ve valflerin hava debisinden ötürüdür. 

Air ne marka kullandin hocam arac neydi yol turusu ve konfor da etkisi ne oldu fb7 var seytan durtuyor arada 

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı
    ZaZu bunu yazdı

Air ne marka kullandin hocam arac neydi yol turusu ve konfor da etkisi ne oldu fb7 var seytan durtuyor arada 

Haylower kullandım. Bursa yapımı.

Konfor güzel yol tutuşu zayıf ama göreceli bi kavram bu. 4 bağımsız yaptırırsan yok tutuşu daha iyi olacaktır. Benim ki 2 bağımsızdı. 4 bağımsızın fiyatıda artıyor tabi.

İstanbul'da Dynamic Air var yaptıracaksan ona yaptırmanı tavsiye ederim. Bende FB7 alıcam. Eğer ki yaptırırsam ona yaptırırım. Bir de Airmadz var onlar daha prof ama fiyat tuzlu

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
Toplam Hit: 1384 Toplam Mesaj: 8
air suspansiyon