folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Airties 5442 Modeme Gelen (Cat6'dan) Kablolu İnterneti Kablosuz Paylaşmak Nasıldır

Airties 5442 Modeme Gelen (Cat6'dan) Kablolu İnterneti Kablosuz Paylaşmak Nasıldır

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi okul internetini kablosuz olarak paylaşmak istiyorum. modemi biraz karıştırdım. internetten biraz birşeyler izledim ama olumlu sonuç alamadım. bana bu konuda yardımcı olur musunuz?

Not: modemin böyle bir özelliği var mıdır bilmiyorum. yanlış hatırlamaz isem internet olan kabloyu modeme takınca modem hemen yani ek bir ayar yapmadan interneti paylaşır diye hatırlıyorum (:

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

modemdeki dhcp yi kapat wifiyi aç yeter, başka bişeye gerek yok

Erkek olursa Esat Oktay, kız olursa Sabiha Gökçen
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

------

yolbulucu dhpcyi nasıl kapatabilirim? üstteki verdiğim görsellerin hangisinde hangi ayarları yapmalıyım?

bu arada wifi açık,  modem içine wifi den yani telefondan erişim sağlayabiliyorum, bilgisayardan modem e bağlanamıyorum. bu da farklı bir sıkıntı. modeme ethernet ile gelen internet modemden pc ye ethernet ile sorunsuz çıkış yapıyor ancak wifi ile modeme bağlı olduğum halde internet yok diyor yani şuan modem içine erişmek için wifi yi kullanıyorum

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Bilgisayarın ekranında ip ler bu şekilde yazıyor

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    eyuperol bunu yazdı

Bilgisayarın ekranında ip ler bu şekilde yazıyor

önce de dediğim gibi bilgisayardan erişim sağladığımda ip değerleri bu şekilde. ilk postta yazan dhpc kısmını kapattım ip adresini 192.168.0.2 yapıp kaydettim modeme bilgisayardan erişim sağlayıp telefondan erişimim sağlanmaz oldu. bu gönderideki ip değerlerine göre dhpc yi düzenlemem mi gerekiyor evet ise neyi nereye girmem gerekiyor?

konu güncel

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

belki öneride bulunacak birisi olursa bir ekleme daha yapayım. İpconfig /all ile karşıma gelen IP değerleri sabit olarak sistem odasından internet aldığım kabloya atanmış yani onlarda oynama yapamıyorum, ona göre elimdeki modemimi ayarlamam lazım?

Toplam Hit: 211 Toplam Mesaj: 6
kablolu interneti paylaşma