Ajax İle İlgili Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

Herkese merhabalar,

projemde bildirim sistemi var ancak bir şeyi çözemedim ajax ile gelen bildirimleri anlık nasıl alabilirim aklıma bildirimler.php sayfasına düzenli aralıklarla istek yollayıp eğer yeni bir bildirim varsa uyarı vermek geldi ama ben bildirim gelir gelmez ajax ile uyarı vermek istiyorum aynı facebook gibi . Bunu nasıl yapabilirim yani nasıl bir mantıkla yapabilirm ?

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

abi ajax genelde sormak ve cevap almak için kullanılır. yani ben hep öyle kullandım ve öyle kullanılmış gördüm. Zaten adı üzerinde ajax = http requestdir. 

Bunun için kullanılan yapılar mevcut. signalR inceleyebilirsin. 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JerusaLem
    JerusaLem's avatar
    Savaş Madalyası Developer Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

.net 'de SignalR ile yapabiliyorsun. php için bu keyword üzerinden googledan araştırma yapabilirsin :)

ey ulu TÜRK öğün, eşin yoktur altında göğün..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

Php push notification diye arat abi

Bunun için hazır api sunan siteler var, fazla uğraşmadan halledersin. R10 un kullandığı bitane var siteye gir görürsün 

black implies white, self implies other, life implies death.
Toplam Hit: 1165 Toplam Mesaj: 4
javascript ajax