Ajax Li Sorunsalı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

Merhabalar,

konuya direk kodlar ile başlayacağım

<div id="icerik">

<ul>

<li id="3">

</li>

</ul>

</div>

şeklinde html kodlarım var diyelim

js kodlarım ise

$(function(){

$(".daha").click(function(){

var id = $("#icerik ul li:last").attr("id");

alert(id);

});

});

şeklinde son li idsini çekip ona göre işlem yaptırıcam ancak alert ile son li idsini yazdırayım dediğimde undefined diyor. ama eğer li yerine <tt id="2"> yaparsam son tt nin idsini bana çıkartıyor bunun nedeni nedir sizce ? sayfa içinde başka li kullandığım için olabilir mi ?

arkinfes tarafından 15/Nis/17 00:07 tarihinde düzenlenmiştir

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KuZeTaR
    KuZeTaR's avatar
    Erkek

Fiddle eklersen daha sağlıklı sonuç alabilirsin.

http://stackoverflow.com/questions/3545341/jquery-get-the-id-value-of-li-after-click-function

Burdaki gibi yaparsan sonuç alabilirsin sanırım

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek
    KuZeTaR bunu yazdı

Fiddle eklersen daha sağlıklı sonuç alabilirsin.

http://stackoverflow.com/questions/3545341/jquery-get-the-id-value-of-li-after-click-function

Burdaki gibi yaparsan sonuç alabilirsin sanırım

fiddle ne ki hocam :D baktım bu başlıktakine ama anlamadım. büyük ihtimal sayfada başka <li> ler de var ondan kaynaklanıyor ama bir türlü çözemedim.

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek

Çalışmayan birşey yok : https://jsfiddle.net/e662jwcp/

since 2005 // tbt
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fuzulli
    Fuzulli's avatar
    Erkek

Kullandığın jquery versiyonunda sorun olabilir. :last desteklemiyor büyük ihtimal. jquery-3.2.0 kullan

Toplam Hit: 844 Toplam Mesaj: 5
javascript ajax li