folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Alakasız Tarafıma Açılmış Dava Var.

Alakasız Tarafıma Açılmış Dava Var.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slasher
    slasher's avatar
    Dişi

Merhaba,

Yaklaşık 10 sene önce peder ev almıştı. Benim ve kardeşimin üzerine yapıldı ev. Sonrasında yaklaşık 1,5 sene önce ev satıldı. Ev satıldıktan sonra karşı apartman bizim apartmandakilere dava açmışlar. Davanın konusuda, bizim evi yapan mütahatin diğer apartmanın kanalizasyon borusunu kapatması. Ev satıldı fakat dava kağıdı bana geliyor. Evin mülkiyeti bende değil. Dava sonuçlanırsa bana ceza gelir mi ?

her hakkı saklıdır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Hocam ev satıldıkdan sonra dava açılmış değil mi ? sonuçta sen oturduğun dönem içerisinde bir mahkeme durumu olmadı ? öyle ise en kısa zamanda itiraz etmeni öneririm hocam.Etmezsen kabul etmiş gibi olabiliyorsun suçlamaları

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alicem
    alicem's avatar
    Erkek

Kagidi atarsan bakalim

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slasher
    slasher's avatar
    Dişi
    SaNaL_AjaN bunu yazdı

Hocam ev satıldıkdan sonra dava açılmış değil mi ? sonuçta sen oturduğun dönem içerisinde bir mahkeme durumu olmadı ? öyle ise en kısa zamanda itiraz etmeni öneririm hocam.Etmezsen kabul etmiş gibi olabiliyorsun suçlamaları

Evet hocam, ev satıldıktan sonra dava açıldı. Dilekçe yazdık ve itiraz ettik. Fakat hala dava ile ilgili bana bildirim geliyor. Hala dava dosyasında davalı olarak görünüyorum. Bu durum da sıkıntı yarattı bende. 

her hakkı saklıdır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Davacı tarafla iletişime geçmeyi denediniz mi, peder almıştı diyorsun, yaptırmış olsa belki başka da, yapılı evi aldıysanız satmamış olsanız dahi muhattabın müteahit olması gerekmez mi mantıken?

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saposcol
    saposcol's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bildiğim kadarıyla, daha önceki görüşmelerimizde de aktardığın üzere, siz evi sattıktan sonra oluşan sorundan dolayı size dava açıldı ve baban dilekçe yazıp mahkemeye iletti.

Bence, siz evi sattıktan sonra oluşan bu durum yeni satın alan kişiyi bağlar. Senlik bir durum yok, kendini boşuna üzme : )

Hakedeni hayatıma sokarım, haketmeyenin hayatına sokarım..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek

hocam ev satıldıktan sonra dava açılmış ancak mülkiyet sizdeyken karşı tarafın kanalizyon borusu zedelenmiş? anladığım kadarıyla doğru mu? yani zarar sizin sahipliğiniz zamanında verilmiş?

Yazana zahmet vermeyen yazı okuyana lezzet vermez...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slasher
    slasher's avatar
    Dişi
    cann bunu yazdı

hocam ev satıldıktan sonra dava açılmış ancak mülkiyet sizdeyken karşı tarafın kanalizyon borusu zedelenmiş? anladığım kadarıyla doğru mu? yani zarar sizin sahipliğiniz zamanında verilmiş?

evet o da var. bizim sahipliğimiz zamanında zarar oluşmuş...

her hakkı saklıdır.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slasher
    slasher's avatar
    Dişi
    noname bunu yazdı

Davacı tarafla iletişime geçmeyi denediniz mi, peder almıştı diyorsun, yaptırmış olsa belki başka da, yapılı evi aldıysanız satmamış olsanız dahi muhattabın müteahit olması gerekmez mi mantıken?

geçmedim. ama dediğin doğru evi biz mütahitten satın aldık ve sorumlusu olarak mütahit olmalı. Bu arada mütahitte hayatta değil :)

her hakkı saklıdır.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slasher
    slasher's avatar
    Dişi
    saposcol bunu yazdı

Bildiğim kadarıyla, daha önceki görüşmelerimizde de aktardığın üzere, siz evi sattıktan sonra oluşan sorundan dolayı size dava açıldı ve baban dilekçe yazıp mahkemeye iletti.

Bence, siz evi sattıktan sonra oluşan bu durum yeni satın alan kişiyi bağlar. Senlik bir durum yok, kendini boşuna üzme : )

Sağol hocam :D

her hakkı saklıdır.
Toplam Hit: 1142 Toplam Mesaj: 10
dava