folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Algoritmik Yardım (Mantık) PHP

Algoritmik Yardım (Mantık) PHP

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Kullanacağım dil Php olacak bunu öncelikle belirteyim de dilin söylediğiniz mantığa yeterli güçte olması gerekiyor :/

Şöyle bir sorunum var. Ben Son kullanıcıya şöyle birşey sunmak istiyorum. 

Kullanıcı Herhangi bir Div/Button/input elementini Toolbox gibi bir yerde sürükleyip bırakıp konumunu ayarlayıp büyütüp küçültmesini istiyorum.. 

Bunu yapmakta sorunum yok. Ama mantıksal sıkıntım var. Şöyle ki ;

Mesela bir tasarım yaptım sol tarafa logo koydum , sağ tarafa resim koydum  , Ortaya bir kaç yazı yazdım. Daha sonra alt kısma geçtim ve 1 Label 1 Textbox dan oluşacak şekilde 4 tane elementi yan yana koydum . En alt kısma da Bir yazı yazdım.

Şimdi Şu kırmızıya aldığım yer Veritabanı ile ilişkili. Ve ben bunu kaydediyorum HTML çıktısını alıyorum yani bu tasarımın.

Ve Her seferinde Kullanıcıya tekrar bu ekranı düzenlemesini sağlıyorum... 

Sorun şu ; bunu aldım eyvalalh. Alanların VT alanı olduğunu da buldum eyvallah. Ama buranın tekrarlanacak veri olduğunu nasıl anlayabilirim ? Veyahut. Nasıl bir yol izleyerek VT den çektiğim verileri Satır satır o Kırmızı gösterilen div de satır satır atmam gerekiyor. Bir türlü mantığı yapamadım. Şuan şu aşamadayım

Div oluşturup ekranın tasarlanmasını yapıyorum. Sürükle bırak mantığı neyin ne içine geleceği vs herşeyi yapıyorum. Veritabanına ait olan Inputları süzgeçten geçiriyorum . Ama Tekrarlanacak Div'in ne olduğunu belirleyemiyorum :( Hangisi diye. Benim onu bi şekilde arka planda bilmem gerekiyor fakat hangi mantıkla bulabilirim bilmiyorum :( Kullanıcıya seçtirmek geldi aklımdan bu bu bu Veri tabanı alanı tekrarlanacak div Şu şekilde gibisinden ama bu seferde Mesela Tekrarlanacak veri En üstte ben neyden sonra bu alanları append ( Ekleme) edeceğim bilmiyorum :((( 

Yardımcı olabilecek var mıdır :/ Sizin tecrübeleriniz çok fazla yada benim beynim follofoş oldu daha düşünemiyorum :D

MhmdAlmz tarafından 25/Kas/16 13:49 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Dostum yine çok heyecanlı yazmışsın ve ben yine hiçbir şey anlamadım.

Tekrarlanacak kısım için kullanıcıya bir panel seçeneği sun (winformstaki panel ya da groupbox gibi). Bu panelin içindeki elementler tekrarlansın.

Olaylara karışmayın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

Problemin mantık yada algoritma değil ki başlığa dili de yazaydın da boşuna okumasaydık sorunu.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

@YeniHarman , O elementler tekrarlanacak ama alt alta olması gerekiyor bu elementlerin hangi div'e ait olduğunu nasıl bulacağım ? Html node element ile child , parent ile üst div alt div dolaşırım ama bu veriyi Ekleyeceğim yer çok önemli . Tasarım da da sıkıntı cıkabilir böyle yapınca.

Aslında tam aradığım şey şu. Fiş oluşturacağım ama bu fiş'i kullanıcı kendisi tasarlamak istiyor. Bu fiş tasarlandıktan sonra bu fiş'e ait ürünlerin bilgileri satır satır tekrarlanıyor oluşturduğum örnek resimdeki gibi...

Dipnot ; Heycanlı değil abi biraz bilgisizlik birde ifade edememe sendromu :D 

Edit ; 

@whopper , Mantıksal sorun değil mi hocam :/ Sonuçta iş belli yapılacak yollar beli platform yazılımcıya kalıyor :D Ben mi yanlış biliyorum ama yazayım php diye :) sıkıntı yok kusura bakmayasan :/

MhmdAlmz tarafından 25/Kas/16 13:48 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    masteryoda
    masteryoda's avatar
    Erkek

Soruyu anlamadım tamamen kör atış yapıyorum veritabanına bağlı master-detail tablon var ve kullanıcının bu master ve detail giriş alanlarının tasarımını kendisimi yapsın istiyorsun faraza fatura tablon var burada carikod,unvan, genel toplam  vs tutuyorsun faturanınhareket tablosunda da stokkodu miktar,fiyat alanların var ve haliyle bunlar tekrarlanabilecek veriler ve bu hareket tablonun ekran tasarımını kullanıcımı yapsın istiyorsun?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    masteryoda bunu yazdı

Soruyu anlamadım tamamen kör atış yapıyorum veritabanına bağlı master-detail tablon var ve kullanıcının bu master ve detail giriş alanlarının tasarımını kendisimi yapsın istiyorsun faraza fatura tablon var burada carikod,unvan, genel toplam  vs tutuyorsun faturanınhareket tablosunda da stokkodu miktar,fiyat alanların var ve haliyle bunlar tekrarlanabilecek veriler ve bu hareket tablonun ekran tasarımını kullanıcımı yapsın istiyorsun?

Söyleye çalıştığımı söylemişsin hocam :D Tam da öyle birşey istiyorum Fatura tasarımını adam yapsın ama veriler tekrarlandığı için de sıkıntı işte.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    masteryoda
    masteryoda's avatar
    Erkek

Eğer Rapor / faturanın baskı tasarımı için ise https://www.muratcileli.com/neler-yaptim https://www.php-reports.com/  (Tahribat Muridi bir arkadaşımızın çalışması) a bak web konusunda tamamen cahilim ama phpgrid senin işini göreceği kanısındayım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    masteryoda bunu yazdı

Eğer Rapor / faturanın baskı tasarımı için ise https://www.muratcileli.com/neler-yaptim https://www.php-reports.com/  (Tahribat Muridi bir arkadaşımızın çalışması) a bak web konusunda tamamen cahilim ama phpgrid senin işini göreceği kanısındayım.

Bu linklerde aradığım olay yok be hocam

Toplam Hit: 1186 Toplam Mesaj: 8
algorithms