folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Aliexpressten Gelen Kargo Hakkında Yardım

Aliexpressten Gelen Kargo Hakkında Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek

Merhaba müridler mürideler,

Aliexpress üzerinden birkaç alışveriş yaptım ve ürünlerin birini 4px ile gönderdi diğerinide yuntrack denen bir kargo digerinide flyexpress ile gönderdi. Şimdi sorun şu: Yuntrack sitesine girip kargo takiple kargomu sorgulattığımda bulunduğum ilçeye gelmiş ama bunu bana kim getirecek bilmiyorum. Yani ptt mi getiriyor yoksa anlaştıkları kargo firmasımı getiriyor yoksa ben mi gidip biyerden alıcam bi türlü anlamadım. Aynı sorun 4px ve flyexpress ile gönderilen ürünüm için de geçerli. Oda gelmiş şehrime ama kim getirecek onuda bilmiyorum. Bu konu hakkında bilgisi olan müridler mürideler yardımcı olursa çok memnun olurum.

Yuntrack sorgulama ekranım:

Flyexpress sorgulama ekranım:

4px sorgulama ekranım:

Mod not. Okunabilirlik acisindan konuyu tamamen bold/italik/renkli/degisik puntoyla vb. yazmamaya dikkat edelim.

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Ekstra 10 dolar veya daha fazla taşıma ücreti vermediysen, ücretsiz veya 2 dolar aşağısındaki fiyatla gönderttiysen, PTT ile gelir, veya gelmez şubeden alırsın :D

(edit evet hepsi)

noname tarafından 10/Tem/16 17:00 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Ekstra 10 dolar veya daha fazla taşıma ücreti vermediysen, ücretsiz veya 2 dolar aşağısındaki fiyatla gönderttiysen, PTT ile gelir, veya gelmez şubeden alırsın :D

(edit evet hepsi)

Extra bi kargo ucreti odemedim aldigim ürünler 10 dolar altında ama normalde kargo takipsiz urunleri almak icin merkez ptt ye gidiyorum ama bu yuntrack ile gonderilen urun talasa kadar gelmis yani merkezden alamam. Talastanda alamam çünkü böyle bi kargo takip numarasi yok diyo bizim sistemde bize gelmedi diyolar

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar55
    sansar55's avatar
    Erkek

postaci eve getirir. tanidiksa elden teslim eder. degilse. kapıya sıkıştırıp gider. bu arada başka birisi alıp gitmesse  paketi sende görürsen eline gecer. son aldigim 2ürünüde kapıya apartman kapısına atmış gitmiş. birini biz gorduk digeri komşu getridi. cocuklar iyi gormemiş.oralarda oynuyorlar sürekli.

sansar55 tarafından 10/Tem/16 17:49 tarihinde düzenlenmiştir

- ahmet abi sen hala ölmedin mi ya? - yok yok ölmedim - e öldü demişlerdi? - yok ölmedim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek
    sansar55 bunu yazdı

postaci eve getirir. tanidiksa elden teslim eder. degilse. kapıya sıkıştırıp gider. bu arada başka birisi alıp gitmesse  paketi sende görürsen eline gecer. son aldigim 2ürünüde kapıya apartman kapısına atmış gitmiş. birini biz gorduk digeri komşu getridi. cocuklar iyi gormemiş.oralarda oynuyorlar sürekli.

Hocam genelde sadece sayilardan olusan takip numarali kargolari oyle atıp gidiyorlar benimde başıma geldi bikac sefer. Ama bunlar harfle başlıyor 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkeles84
    mkeles84's avatar
    Erkek

Eğer 17track sitesinde sorgulattığınızda görünmüyorsa takipsiz kargodur ve PTT bekletip toplu halde dağıtıma çıkarıyor hatta posta kutusuna bırakıp da gidebiliyorlar. Bu sitede görünmediği halde başka sayfalardan takip edilebiliyorsa tahmini olarak yazılmıştır onlar. Satıcının max. ulaşma süresini bekleyip 5 gün kala dispute açmak mantıklı. 

Toplam Hit: 1304 Toplam Mesaj: 6
aliexpress yuntrack 4px flyexpress