Aliexpress'ten Xiaomi Tablet Almak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek

Aliexpress'te öylesine gezerken Xiaomi pad 6 gördüm, 16gb 1 tb versiyonun 4bin olması biraz garip geldi.

Epeyden baktığımda 13binden başlıyor. Çakma bir ürün müdür var mı tecrübe eden fikri olan?

https://a.aliexpress.com/_EIokoRJ

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Link hata veriyor. Aliexpress'teki satıcıların çoğu artık dolandırıcı. Kaldı ki satıcı dolandırıcı olmasa bizim gümrük dolandırıcı. Gümrükteki gelen malların kontrolünü taşeron bir firmaya devretmişler. Onlarda ota boka el koyup fahiş vergiler çıkarıyorlar. Eskiden gümrük mala el koymaz vergisini ister ödenmeyince geri gönderirdi. Aliexpress'te parayı sana iade ederdi. Şuan gümrük mala el koyuyor. Sitede senin problemin beni ilgilendirmez deyip parayı satıcıya transfer ediyor.

O yüzden Aliexpress devri bitti, iyi bilirdik. 2010'lu yıllarda az ıvır zıvır ürünler sipariş etmemiştim. Dolar ucuzdu, kargo ücreti yoktu. Takipsiz kargoyla sipariş verirdim 1-2 aya anca gelirdi. Hatta bazen çok uzun süre geçtiği için verdiğim siparişide unuturdum. PTT kuryesi getirip sarı zarfı verince mutlu olurdum. Bunu bile çok gördüler. :(

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

banggooddan bakabilirsin

biraz daha pahali ama gumrugu vs oduyolar 1 haftada kapina geliyor

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek

Hocam kontrol ettiğimde gümlük bedeli olarak 1 lira civarı aliexpress kesiyor. Eğer ürün fake değilse gümrükte takılmadan sana gelmesi lazım.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek
    esinti bunu yazdı

Hocam kontrol ettiğimde gümlük bedeli olarak 1 lira civarı aliexpress kesiyor. Eğer ürün fake değilse gümrükte takılmadan sana gelmesi lazım.

Böyle görünüyor çok saçma bi fiyat ikna olamadım

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek

Muhtemelen çakma ürün. Yorumlarda Android 8 yüklü 13 yok demiş birisi ve resimlere bakınca Xiaomi değil de yalnızca Pad 6 diyor.

Blue Screen of Death
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek

gümrüğü ödüyorsa takılmaz gelir.

In every job there is a no
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek

biri kanal D izliyor yorumlarda iyi demiş :D

In every job there is a no
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dbcooper
    dbcooper's avatar
    Erkek

hocam çakma. orijinal marka adı xiaomi, gorsellerde xioami yazmışlar. çakma. abidas gibi bir sey

yan yatarak üzüm yiyen roma imparatoru
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek

ürün çakmamı onu tam kestiremedim ama aliexpress den her ay siparişim var sunucu için hdd tray alıp duruyorum. Vergiyi aliexpress kesiyor direkt sanırım türkiye ofisleri var onlar hallediyor şuan verdiğim bütün siparişler çatır çatır geçti ve ptt ile teslim edildi tek dikkatli olmak gereken şey yandaki uyarılar 5 den fazla söylersen gümrüğe takılabilir diyor o sebeple 5 adet sipariş vererek yavaş yavaş çekiyorum eş dost üstünden de sipariş verdiğim oluyor tabi.

Toplam Hit: 491 Toplam Mesaj: 10
xiaomi