folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Aliexpresten Harici Disk Almak Mantıklı Mı?

Aliexpresten Harici Disk Almak Mantıklı Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Eskiden bu konuda çok dolandırıcılık vardı aliexpreste diski takiyorsun 1tb gösteriyor ama bi film kopyalamaya kalkınca disk doldu diyordu:)

Durum halâ aynı mı merak ediyorum çünkü bi harici ihtiyacım var ve fiyatlar da yorumlar da çok güzel ama aklım almıyor abi 4tb harici nasıl 350tl olur kargosu dahil:) Ya da bu olumlu yorum yapan alıcılar mal mı? Az buz da değil arkadaş bin kişi yorum yapmış ürüne walla kafa karıştırıcı 

Troubles'll come & they'll pass
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ailexpress'ten ürün almak genel olarak mantıklı değil şuan. Gümrük kontrolü taşeron bir firmaya devretmişler Aliexpress sipariş sırasında vergiyi peşin alıp gümrüğe ödemesine rağmen tekrardan aşırı fahiş gümrük ödemesi çıkarıyorlar. Ödemezsen normalde geldiği adrese geri gitmesi gerek ama ürüne el koyup üstüne yatıyorlar. Aliexpress'te normal olarak benim veya satıcının problemi değil deyip çıkıyor kenara.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

üstüne vergi binmiyorsa dünyanın neresine gidersen git elektronik fiyatları çok değişmez. 

bi ibnelik olmama ihtimali sıfır

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Amazon daha güvenilir şu an Çin veya uzakdoğu eski cazibesin de değil düşüncem.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Ailexpress'ten ürün almak genel olarak mantıklı değil şuan. Gümrük kontrolü taşeron bir firmaya devretmişler Aliexpress sipariş sırasında vergiyi peşin alıp gümrüğe ödemesine rağmen tekrardan aşırı fahiş gümrük ödemesi çıkarıyorlar. Ödemezsen normalde geldiği adrese geri gitmesi gerek ama ürüne el koyup üstüne yatıyorlar. Aliexpress'te normal olarak benim veya satıcının problemi değil deyip çıkıyor kenara.

Hadi yaa ben de ne güzel gümrük parasını buradan ödüyoruz demiştim üç tane sipariş vermiştim başka ürünlerden girdi göte desene :/

Troubles'll come & they'll pass
Toplam Hit: 557 Toplam Mesaj: 5
bellek disk aliexpress çin harici