folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Alınık Eski Macbook Pro (Eski Konuya Güncelleme)

Alınık Eski Macbook Pro (Eski Konuya Güncelleme)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Moustafa
    Moustafa's avatar
    Erkek

Müritler merhaba,

Daha önce aynı konuyu açmış ancak tam olarak neye ihtiyacım olduğuna, ne alacağıma karar verememiştim. Şimdi bir miktar düşündüm ve artık kararımı net olarak verdim. 2011 ve üzeri 1 adet eski MacBook Pro'nuza talibim. Bütçe ne yazık ki yine 1000₺ ile sınırlı :/ keşke daha fazla limitim olsa da daha fazla verebilsem. Önemli olan tek şey ekranı ve bataryası. Bataryası tamamen bitik olmazsa mutlu olurum.

Eski Başlık: Alınık Laptop - MacBook veya Tablet veya Telefon

Eski Yazı: Başlıktan da anlayabileceğiniz gibi kafam biraz karışık hangi cihaza ihtiyacım olduğuna net karar veremedim. Yapacağım işlem kısa vadede yalnızca pdf okuyup notlar almak ve video izlemek, daha uzun vadede belki basit çizimler yapmak için kullanabilirim (autocad ve solidworks). Bu sebeple kısa vadede Samsung Galaxy Note serisi telefonlar, Samsung Galaxy Note serisi tabletler (tercihen 10.1") veya iPad (tercihen mini çünkü ucuz), daha uzun vadeli kullanım için ise macbook pro veya 13" -14" arası laptop (ince olması öncelikli tercih sebebi) almayı düşünüyorum. Şu an yalnızca birisini alacak maddi durumum var. Hem yardımlarınızı hem önerilerinizi bekliyorum.

Bütçe maksimum 1000₺ ancak daha aşağı olması daha mutlu eder :) Zor olduğunun farkındayım ancak imkansız olmadığını da biliyorum

Moustafa tarafından 18/Ara/17 13:40 tarihinde düzenlenmiştir

Mustafa
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Moustafa
    Moustafa's avatar
    Erkek

Sadece düzenleme yapınca up olmuyormuş, böyle olsun. Konu aktif.

Mustafa
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lazmania61
    Lazmania61's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

1000 TL'ye en en en en iyi ihtimal 2009 alabilirsin hocam. Bence biraz daha para biriktirdikten sonra araştırma yap...

Bize Tahribat.com'da TRABZON:)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Moustafa
    Moustafa's avatar
    Erkek

Para biriktirmeye devam ediyorum. Asıl lazım olacağı zaman Temmuz - Ağustos gibi olacak. O zamana kadar cihaz bulamaz ve para biriktirmeye devam edersem sıfır ürün alacağım sanırım :) Yüksek lisans işim olursa Mart - Nisan gibi olacak bu ihtiyacım. Yine de teşekkür ederim tavsiyeniz için.

Mustafa
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legendary
    legendary's avatar
    Erkek

Hocam geçen ay I7 işlemci, 16 GB Ram, 768 MB Çift Ekran Kartı ve 160 GB Intel SSD'li  2011 Macbook Pro'mu 2750 TL'ye sattım.

Öncelikle 2009-2011 Modellerde Ekran kartı chipsetlerinde problem var. Benimki ikinci al aldıktan sonra elimde patladı İzmir'de 450 TL'ye değiştirdim.

Bataryası yan sanayiydi ama hard core çalış 3-4 saat çok rahat gidiyordu. Yalnız şöyle bir durum var. Format atınca yada macOS'a güncelleme yapınca cihaz kasım kasım kasılmaya başlıyor günler süren yabancı forum araştırmalarımda bunun yan sanayi bataryadan olduğunu öğrendim. Çözüm plist diye bir dosya var onu siliyorsun düzeliyor. Silmek içinde kurtarma modunda açıp sistem dosyalarını silmek için birkaç komut yazıyorsun terminale.

Cihaz yurtdışı olduğu için (Kod yazarken rahat olsun diye İngilizce klavye istiyordum )şarj adaptörü 110 Voltmuş  yine yan sanayi 220 V sıfır adaptörle aldım. Ondada şöyle bir sorun yaşadım. Şarja takılıyken evdeki akım dalgalanmaları cihazın çalışmasını etkiliyordu. Mesela çamaşır makinası sıkma işlemine başlayıp deli gibi çalışırken benim touch pad takılma yapıyordu. Bu olayın böyle olduğunu öğrenene kadar kafayı yedim.

Senin bütçeyle temiz bir cihaz bulmak çok zor ama oldu da bulursan batarya ve adaptörü artı chipsetine dikkat et.

Bunların dışında bu özellikte ki cihazda son sürüm High Sierra yağ gibi akıyordu. Aynı anda Photoshop, Illustrator, Xcode, Andorid Studio, Safari ve Zend Studio kullanıyordum. 

yaratıcılık uçmak değil konmaktır...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Moustafa
    Moustafa's avatar
    Erkek
    legendary bunu yazdı

Hocam geçen ay I7 işlemci, 16 GB Ram, 768 MB Çift Ekran Kartı ve 160 GB Intel SSD'li  2011 Macbook Pro'mu 2750 TL'ye sattım.

Öncelikle 2009-2011 Modellerde Ekran kartı chipsetlerinde problem var. Benimki ikinci al aldıktan sonra elimde patladı İzmir'de 450 TL'ye değiştirdim.

Bataryası yan sanayiydi ama hard core çalış 3-4 saat çok rahat gidiyordu. Yalnız şöyle bir durum var. Format atınca yada macOS'a güncelleme yapınca cihaz kasım kasım kasılmaya başlıyor günler süren yabancı forum araştırmalarımda bunun yan sanayi bataryadan olduğunu öğrendim. Çözüm plist diye bir dosya var onu siliyorsun düzeliyor. Silmek içinde kurtarma modunda açıp sistem dosyalarını silmek için birkaç komut yazıyorsun terminale.

Cihaz yurtdışı olduğu için (Kod yazarken rahat olsun diye İngilizce klavye istiyordum )şarj adaptörü 110 Voltmuş  yine yan sanayi 220 V sıfır adaptörle aldım. Ondada şöyle bir sorun yaşadım. Şarja takılıyken evdeki akım dalgalanmaları cihazın çalışmasını etkiliyordu. Mesela çamaşır makinası sıkma işlemine başlayıp deli gibi çalışırken benim touch pad takılma yapıyordu. Bu olayın böyle olduğunu öğrenene kadar kafayı yedim.

Senin bütçeyle temiz bir cihaz bulmak çok zor ama oldu da bulursan batarya ve adaptörü artı chipsetine dikkat et.

Bunların dışında bu özellikte ki cihazda son sürüm High Sierra yağ gibi akıyordu. Aynı anda Photoshop, Illustrator, Xcode, Andorid Studio, Safari ve Zend Studio kullanıyordum. 

Uyarılarınıza özellikle dikkat edeceğim, çok teşekkür ederim. Sizin cihaz bayağı bayağı üst seviyeymiş ama o fiyata değer gibi duruyor. Benim talip olduğum daha mütevazi bir şey :) Söylediğim gibi acelem yok her ay da bütçemin üzerine ekleme yapıyorum sonunda elbet alabilecek duruma ve alınabilecek cihaza ulaşacağım bence..

Mustafa
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

eğer biriktirebiliyorsanız ki her ay düzenli biriktirdiğinizi söylediniz, bence 1000 tl bandından çıkın. daha temiz, daha güncel bir cihaz bakın. hem uzun süreli götürür, hem yarı yolda bırakma şansı azalır. 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
Toplam Hit: 1704 Toplam Mesaj: 9
tablet telefon laptop alınık macbook telefon satıılık