folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder ALLAH"İn Varligi (Devam)

ALLAH"İn Varligi (Devam)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuli_fg
    tuli_fg's avatar
    Dişi

Ya baktim konu kilitlenmis ama öyle saçma sorular vardi ki kendimi tutamadim yaa belli ki hiç bisey bilmiyolar sonra iste diyolar ben Kurani 10 kere fln okudum ya siz kimi kandiriyonuz????

Kurani okuyan hiç kimse o okudugum sorulari sormaz çunku hepsinin cevabi vardir!! Hani okuyup arastirmak istiyosaniz türkçesini okuyun ve en önemlisi de tefsirini okuyun.. Nasil siradan bi kitabi okumadan onun hakkinda yorum yapamiyosaniz Kurani Kerimi ve tefsirini okumadanda yapamassiniz..

Allah hz Ademi topraktan yaratmadimi? Evet, meleklerden azraili dunyaya gonderip toprak almasini emretmis, melek topragin karasindan beyazindan kirmizisindan sarisindan.. alip Allaha vermis.... bu yüzden Hz Adem ve Hava dan beyaz, sari, zenci.. çocuklar oldu.

"Iki kardesin iliskiye girmesi günah mi" soranlar :

Hz Adem ve Havva anamizin her sene, bi kiz bi oglan, ikiz çocuklari olurdu, ikiz çocuklar bi sene sonra dogan obur ikizlerle kardes sayilmazlardi..

Inanmak zor degil, isinize gelmiyodur, dünyaya eglenmeye degil imtahana geldik...

Inanirsaniz bisey kaybetmessiniz ama inanmassaniz :

" Allahu sübhanehu ve teala, kâfirlerin basina gelecek olan azâbi su âyetleriyle beyan buyurmaktadir:

Amel defterleri sol eline verilecek kâfire gelince; o da söyle sizlanacak: Keske amel defterim bana verilmeseydi. Keske ölum hayatima nihayet verseydi de, tekrar dirilmeyip, hayvanlar gibi toprak olsaydim ve bu ani gormeseydim, bu azabi tatmasaydim. Ben, ebediyyen azâb ve zillet içine düstüm...

..ve cehennem zebanilerin'e söyle denilecek :

_ Onu tutun, boynuna kelepçe vurun. Ellerini ve kollarini baglayin. Yetmis arsin uzunlugunda zincire vurup, alevli atese atin. Cehenneme yuvarlayin. Cünkü, o azamet sahibi Allah'a imân etmiyordu. Bu kanli ve irinli sular, günahkar kâfirlerin yiyecekleri ve içecekleridir. "

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek
    Onca devlet sorunumuz varken , nedendir hala YARADILIŞ'ı tartışmak sorarım sana.

Etinden korkanın kemiğini sikeyim!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Criminal
    Criminal's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Arkadaş konunun kilitlenmesinin bir amacı vardır. Bunun ne olduğunu düşünmeden tartışmayı decam ettirmeye çalışman, sence mantıklı bir hareket mi?

(Daimi imza : Yokluğun cehennemin öbür adıdır, üşüyorum kapama gözlerini.)
Toplam Hit: 1696 Toplam Mesaj: 3