folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Altyazı Ayarlarken Metinleri Senkronize Etmek

Altyazı Ayarlarken Metinleri Senkronize Etmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khellix
    Khellix's avatar
    Erkek

sol tarafa hazır senkron edilmiş alt yazı(mesela ingilizce olcak) sağ tarafa da senkronize edilmemiş(mesela türkçe)altyazıyı koycaksın

sonra sağ taraftaki altyazıyı senkronize etcek sol tarafa göre.

demek istedigim, elimde video'ya uygun Türkce alt yazı var, İng'de var ama sekron tutmuyor,saf ms gecikmesi degil, editor 3050+ - gibi yapar düzeltirdim o degil.Yazının kaybolma zamanları (hide) farklı

yani subtitle komple show ve hide süresini degistircek,ya süreleri türkcesinde gibi yapıcak,yada metni komple editlicem.Proglamla tek tek,satır satır editemek zulüm, 

subtitle creator kullanıyorum

P.S lütfen dikkatli okuyun gom player kullan , .  Vlc kullan g,h ye bas demeyin, Demek istedigimi umarım anlatabilmisimdir.

Manuel olarak programla tek tek yapabildigim işi,tüm text'e uygulayabliirmiyim sorum bu,

örn:

show                   Hide                                 show               hide

00:00:47,965     00:00:50,467                     00:00:36,495   00:00:39,122

Kahrolası Goa'uldlar çok inatcı            Damn those Goa'uld's are persistent.( show arasındadaki fark 2,627,digerinde 2,5.) sadece gecikme olsa aradaki farkın sabit olması gerekmezmiydi. Aralarındaki gözüken gecikme sadece bu texte yaklasık 11sn fln,degisiyor .  ama dedigim gibi problem o degil.. Ya show ve hide sürelerini aynı yapıcam yada texti bütünüyle copy paste( texti tek tek copy/paste yapmak cok zaman harcıyor-Amacıma ulaşmam saatler sürcek -Pratik yolu varsa veya bilmedigim birsey söylerseniz cok makbule gecer)

Nullum crimen sine lege
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khellix
    Khellix's avatar
    Erkek

workshop'da buldum nasıl yapılcağını (shift+ctrl+b) ama  yazıları esitlemek gerekiyor.Bendeki cevirmen basa ismini yazmis ondan ayarlıyamamisim iki saatdır pff :)

sekronladıktan sonra cevirmen istersen ekliyorsun.

Nullum crimen sine lege
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek
    Bende bunu merak ediyordum, iyi oldu öğrendiğim sağolasın. Bazı filmlerin senkron ayarlarını bsplayer`da ilk zaman olarak tutturuyordum ama kimi karelerde olay değişiyordu.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khellix
    Khellix's avatar
    Erkek

Playerlarla gecici cozum filim fln seyrediyorsan ideal, editleme uğraşmayabilirsin, Ben diziyi arşivliyodum bazı bolumlerin ing bozuktu düzeltdim iyi oldu.

Playerlar icinde en güzel gom playerla ayarlanıyor sürekli basarak durdurabiliryorsun,örn ''seni seviyorum emel''  yakaldın bunun 10-15 saniye arasında gelcegini biliyorsun sürekli yazı ileriyse ileri geriyse geri basiyosun(1 saniye aralıklarla spam gibi) mesel 27+ ileri gibioluyor ama bir yakaladıgın zaman filimin sonuna kadar goturur,vlc de fln öle kullanılışı degil,bs'yide fazla kullanmadım

ama hic ugrasmicam diyorsan dedigim gibi  edit programlarından da yapabilirisin,kullana kullana çözdüm.2cd lik yazıyı tek dvd'lik hale fln getiriyorsun,format,fps degisikligi....vs  Pm atarsan taklıdıgın yer falan olursa yardımcı olurum,ztn basit seylerde bilmeyen icin 1 2 saat yiyor çözmesi :)

bendeki sabahki uyuzluk dizinin bölümün ilk 10 dakkası 2.5sn bir 1 sn gecikme artıyor,filimin ortasında 27 gecikmis, uygun türkce yazı görünme(show) ve kaybolma(hide) birbire bir yapınca düzeldi.

Edit programarıyla kücük saliselik ayarlamalarda yapabilliyosun(önemi surda yarım saat sürünce 1 2 saniyelik kayma yapabliyor,elle izlerken sürekli artır,azalt zahmeti var.playerlar o kadar hasas olmuyor.Vlc en son 50ms.

Nullum crimen sine lege
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    klinsmann
    klinsmann's avatar
    Erkek
    ya subtitle workshop kullan fps değiştir. yada topluca seçip kaydır
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khellix
    Khellix's avatar
    Erkek

klinsmann bunu yazdı:
    -----------------------------
    ya subtitle workshop kullan fps değiştir. yada topluca seçip kaydır
    -----------------------------

İste fps degistirmekle olmuyodu,ama dedigin gibi edit proglamlarıyla istedigini yapmak mümkün

halletdik hocam,öle başkalarıda biz gibi sıkıntı yaşarsa diye yazdım sondakileri, Türkceye ceviren 50 tane araya kafasına göre sey katmıs onlar temizle ayıkla

ugrastirdi.spoiler vermis arada :)  15 Sezonluk diziyi arsivliyordum tek tek ,akrabalara vercem direk hazır,adam ne bilsin playerla ayar yapmayı, açıccak bir bölüm,yazıyı

sürükle bırak bile yapmıcak.

Nullum crimen sine lege
Toplam Hit: 2103 Toplam Mesaj: 6