Amatör Model Roketçilik

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpArK
    SpArK's avatar
    Erkek

Son zamanlarda amatör insansız araçlarla uğraşmaya başladım. Uçağımı kırım yaşadıktan sonra, quadqopter yapmaya başlamak üzereyim. Bu sırada 1-2 tane roketle ilgili video izledikten sonra, 3-4 yıl önce keşfettiğim fakat bugün iletişime geçip tanışma fırsanıtını bulduğum Oktay Poyraz beyle görüşüp bugün kendisinden 1 adet roket seti aldım. Öncesinde sitesi olan http://www.oktanyumroket.com i güzelce inceleyip okumaya çalıştığm bilgi edinmeye çalıştım. Sitesinde güzel bilgiler var, ve Türkiye'de ki öncülerden biri bence bu konuda. Keşke küçükken, çocukken hep bu tip şeylerle eğitimimiz geçseydi, bu tip şeyler kullanılsaydı okullarda deneylerde. Neyse ben de bir heyecanla, geç ama güç olmasın, herkes görsün ilgilensin diye paylaşmak istedim.

Ayrıca Model Roketçilikle ilgili gerçek hayattan alınmış güzel bir film var tavsiye edeyim: http://www.imdb.com/title/tt0132477/

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

hacı bunların insan uçuranını yapsak iyiydi

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akenaton
    akenaton's avatar
    Erkek

adam insansız hava aracı yapmaya meyletmiş.. :)

biz sarımsak tarlasından vazgeçmeyiz..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

Bu konuda rene gibi bi kaynak bulamazsınız.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sserkan
    Sserkan's avatar
    Erkek

Filmi çok küçükken gece foxmuydu tgrt'mıydı neydı yarım yamalak izlemiştim sonrasında

çok aradım filmi bulamamıstım şimdi iyi bi tesaduf oldu ögrendım açtım hemen izliyorum :)

Sserkan tarafından 10/Oca/13 19:30 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1870 Toplam Mesaj: 5