folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Amd İşlemci Çekirdek Sayısı

Amd İşlemci Çekirdek Sayısı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

herkese selamlar,

pc toplamaya karar verdim belki beni tanıyorsunuzdur şuan bestecilik üzerine yüksek lisans yapıyorum elimde macbook pro var ancakçalıştığım kanal sayısı 100 olduğu zaman system overload hatası alıyorum. ondan yeni pc toplamaya karar verdim amd işlemci alıcam 8 çekirdek yazıyor ve 16 thread yazıyor benim merak ettiğim bu 8 çekirdek sanal mı yoksa normal çekirdek mi.

işlemci bu = https://www.vatanbilgisayar.com/amd-ryzen-7-2700-socket-am4-4-1ghz-20mb-onbellek-65w-islemci.html 

extra soru editi =

amd ile intel arasında fark nedir yani nasıl oluyor da amd daha ucuz

arkinfes tarafından 14/Haz/19 16:27 tarihinde düzenlenmiştir

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek

8i gerçek diğer 8 i sanal totalde 16

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

sağol hocam

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

amd her zaman ucuz muydu hatırlamıyorum ama uzun süredir intelin ucuz alternatifi olmuştur fakat ryzen serileri ile son zamanlarda intel kadar performanslı ancak intelden ucuz politikaları ile dikkat çekiyorlar. Ucuz olmasına aldanma. Muadili olduğunu düşündüğü intel işlemci ile kıyaslamasına bak durumu anlarsın zaten. Atıyorum aklında intelin i7 8600k işlemcisini almak varsa o parayı gözden çıkardıysan aynı para ile alabileceğin en iyi AMD işlemciyi bul sonra karşılaştırmalı testlere bak eminim %25e yakın daha iyi performanslı işlemcidir.

İmzalamazsam ne olcak?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

cCc AMD Ryzen™ Threadripper cCc

Tuzlu gelir ama :D linkteki ise gerçek çekirdek

dcpromo tarafından 14/Haz/19 17:36 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

sen bi ara amd ye saydırıp inteli övüyordun noldu la?

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    TurkForces bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

sen bi ara amd ye saydırıp inteli övüyordun noldu la?

scmalama deli :S öyle bi konu bul sonra gel görüşek :S 

next next next install
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

amd her zaman ucuz muydu hatırlamıyorum ama uzun süredir intelin ucuz alternatifi olmuştur fakat ryzen serileri ile son zamanlarda intel kadar performanslı ancak intelden ucuz politikaları ile dikkat çekiyorlar. Ucuz olmasına aldanma. Muadili olduğunu düşündüğü intel işlemci ile kıyaslamasına bak durumu anlarsın zaten. Atıyorum aklında intelin i7 8600k işlemcisini almak varsa o parayı gözden çıkardıysan aynı para ile alabileceğin en iyi AMD işlemciyi bul sonra karşılaştırmalı testlere bak eminim %25e yakın daha iyi performanslı işlemcidir.

%25'e yakın intel mi daha performanslıdır. Hocam bu arada bir ton i7 macbook pro da ve imacte benim projeleri denedim yine system overload veriyor projeler büyük olduğu için sorun çıkıyor en iyi 8 çekirdek mac proda verim aldım ama fiyasa durum yeni adam akıllı mac pro almak hayal oldu benim de canıma tak etti logic programını bırakıp abletona geçiş yapıcam çünkü konservatuvarda onun eğitimini almıştım ona da hakimim yani çalışmanın keyifi çok kaçıyor açıkcası dakka başı overload hatası almaktan bıktım bir de işlemci nasıl ısınıyor anlatamam fan hiç susmuyor emektar oldu pc 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    arkinfes bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı

%25'e yakın intel mi daha performanslıdır. Hocam bu arada bir ton i7 macbook pro da ve imacte benim projeleri denedim yine system overload veriyor projeler büyük olduğu için sorun çıkıyor en iyi 8 çekirdek mac proda verim aldım ama fiyasa durum yeni adam akıllı mac pro almak hayal oldu benim de canıma tak etti logic programını bırakıp abletona geçiş yapıcam çünkü konservatuvarda onun eğitimini almıştım ona da hakimim yani çalışmanın keyifi çok kaçıyor açıkcası dakka başı overload hatası almaktan bıktım bir de işlemci nasıl ısınıyor anlatamam fan hiç susmuyor emektar oldu pc 

aynı fiyattaki amd %25 daha iyidir demek istemiş sanırım.

çünkü aynı performanstaki intel ve amd işlemcilerde amd her zaman daha uygun fiyatlı olmuştur.

özellikle son çıkan ryzen serisi fiyat anlamında baya bi fark attı intele.

amd nin sıkıntısı tek işlemci isteyen oyunlarda performans olarak inteli geçememesi, ancak çoklu işlemlerde her türlü tokatlıyor şu an.

bu arada linkteki işlemci 8 gerçek çekirdek 8 de sanal olmak üzere toplam 16 işlemci barındırıyor.

goo.gl/qBNZmW
Toplam Hit: 1014 Toplam Mesaj: 9
amd işlemci pc toplama