folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder AMD Phenom X6 T1090 Fan Sorunu

AMD Phenom X6 T1090 Fan Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuventuS
    JuventuS's avatar
    Erkek

Arkadaşlar işlemci fanı 5000 rpm çalışıyor ve çok fazla ses yapıyor buzdolabı motoru gibi ve malesef bu tür amd işlemcilerinin hemen hemen hepsinde bu problem var oldugunu duydum,çözüm olarak fanı sogutucusuyla birlikte degiştirmekten başka çare görünmüyor,sizden ricam bu konuda tecrübeli aynı sorunu yaşamış ve çözmüş arkadaşlardan  sogutucu tavsiyeleri istiyorum,sessiz olması çok önemli... şimdiden yardımlarınız için tşkler 

Aklın ve Cesaretin Yoksa, Zafer de Yoktur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ganjaboy
    ganjaboy's avatar
    Erkek

evet yıllardır amd kullanıyorum amd işlemci sogutucuları hep boyle zalman veya coolermaster almanı tavsiye ederim hem daha cok sogutur performans daha iyi olur hemde sessiz çalışır 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

çok tuhaftır benim başıma hiç böyle problemler gelmedi. çok kez amd işlemcili sistemler toplamışımdır kullanmışımdır ama hiç fan sorunu görmedim. eğer fan sürekli yüksek derecelerde çalışıyorsa bunun sebepleri şunlar olabilir 

termal macun değişmesi gerekiyordur.

fan tam oturmamıştır.

fan tozlanmıştır.

anakartın sensöründe problem vardır.

anakartın bios sürümünde problem vardır.

psu dandiktir dalgalı voltaja bağlı olarak işlemci sıcaklığı yükseliyordur.

bunları bi kontrol et derim. ettiğin halde sıkıntı yaşıyorsan fan tavsiyesi olarak ocz soğutucuları tavsiye ederim.

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuventuS
    JuventuS's avatar
    Erkek
    SpyBreaK bunu yazdı

çok tuhaftır benim başıma hiç böyle problemler gelmedi. çok kez amd işlemcili sistemler toplamışımdır kullanmışımdır ama hiç fan sorunu görmedim. eğer fan sürekli yüksek derecelerde çalışıyorsa bunun sebepleri şunlar olabilir 

fan tam oturmamıştır.

fan tozlanmıştır.

bunları bi kontrol et derim. ettiğin halde sıkıntı yaşıyorsan fan tavsiyesi olarak ocz soğutucuları tavsiye ederim.

Hocam İşlemcim Amd Phenom x6 t1090 biosda günce daha 7 aylık makina + işlemci sıcaklıgı  boşta 45 doluda 65-70c kadar yükseliyor yani saglam soğutamıyor ve üzerindeki soğutucu sıfır ayarında thermal macununuda deiştim yine aynı

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

ben bu konuya yazıcaktım ya..

hocam soğutucu olarak kesinlikle akasa venom öneririm. 

http://www.pclabs.com.tr/2010/09/13/akasa-venom-islemci-sogutucusu-incelemesi/

fiyatıda gayet güzel , ben dual 12cm akasa fan ile kullanıyorum.. sesten eser yok. çok güzelde bir soğutması var.

http://www.leyladansonra.com/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuventuS
    JuventuS's avatar
    Erkek
    SpyBreaK bunu yazdı

fan tam oturmamıştır.

fan tozlanmıştır.

hocam işlemcim Amd Phenom x6 t1090  ve biosda güncel 7 aylık makina + işlemci sıcaklıgı boşta 45c doluda 65-70 c kadar yükseliyor thermal macunuda deiştim yine aynı ve üzerindeki soğutucu sıfır ayarında temiz(temizledim)

Toplam Hit: 863 Toplam Mesaj: 6