folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Amerika Ve Almanya 'Da Getir Glovo Benzeri Uygulama Var Mı

Amerika Ve Almanya 'Da Getir Glovo Benzeri Uygulama Var Mı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

amerika ve almanya da getir ve glovo (ikisi hatta banabi fılan aynıymış gib görünmesine rağmen çok farklı işler) tarzı işler var mı baktım ama bulamadım 

bilginiz varsa bilgilendirirseniz sevinirim 

iyi tahribatlar

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rome
    rome's avatar
    Erkek

oralarda bir projen olursa haberim olsun. destek olmak isterim

Romedir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

ABD icin konusuyorum;

Grocery delivery icin Amazon Fresh var. Glovo icin Uber Eats.

Amazon Fresh tutmamis gorunuyor, cunku burada cogunun tek sosyal aktivitesi markete gitmek. Bir de Amazon pahali satiyormus, ben denemedim henuz.

All I need is a possibility.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

Amazon, Ebay'e nazaran biraz daha pahalı satıyor fakat şimdiler de kendi Kargo imkanını geliştirdiği için kargo parasını almadan kendi ulaşımını kullanıyor.

ingiltere için Just eat ve Ubereats mevcut.

uber eats mil başına mesafe ücreti kesiyor. Almanyada öyledir diye tahmin ediyorum.

Bu iki sistem İtalya ve Fransa da yok diye biliyorum yani çok yaygın olmadığını biliyorum. (Yanlış da biliyor olabilirim)

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ndmylmz
    ndmylmz's avatar
    Erkek

Bildigim kadariyla Getir silikon vadisinden 72M $ yatirim aldi zaten. Oradaki abiler getir uzerinden yurumeye karar vermis olabilirler :) 

Sistemi de kapattım ama PHP konusunda hala yardımcı olurum // Boş gezenin boş kalfası - Öğrenci - YTÜ
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Amerikada araba ve benzin ucuz. Bizim gibi her mahallede Bim, A101 veya bakkal yok. Şehir merkezinde bir noktada varlar bu tip işletmeler. Arabayla gidip alıyorlar.

Birde Amerikalılar stokçu millet. Hazır geldim bari kasa kasa alayım evin garajında saklarım ihtiyacım oldukça alırım düşüncesindeler. 

Ama New York tarzı İstanbul'a benzeyen iş yaşamının yüksek olduğu eyaletlerde iş görür. 

mkyb tarafından 18/Oca/20 16:18 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    mizahi bunu yazdı

ABD icin konusuyorum;

Grocery delivery icin Amazon Fresh var. Glovo icin Uber Eats.

Amazon Fresh tutmamis gorunuyor, cunku burada cogunun tek sosyal aktivitesi markete gitmek. Bir de Amazon pahali satiyormus, ben denemedim henuz.

Amazon ve uberi hatirladim smdi sen yazinca hocam

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu arada Glovo Türkiye'den çekiliyor. 

https://webrazzi.com/2020/01/21/glovo-turkiye-pazardan-cekiliyor

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

İsmini bilmiyorum ama bisikletli versiyonu bile vardı viyanada. Über tarzı çalışıyor. Restoranlar ve bisikletliler kaydoluyor. Restorana sipariş gelince hazırlayıp en yakın bisikletliyi çağırıyorlar. Gidip alıyor siparişi teslim ediyorsun bisikletinle. Km başı ödeme alıyorsun. Bisiklet taksi hesabı

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

İsmini bilmiyorum ama bisikletli versiyonu bile vardı viyanada. Über tarzı çalışıyor. Restoranlar ve bisikletliler kaydoluyor. Restorana sipariş gelince hazırlayıp en yakın bisikletliyi çağırıyorlar. Gidip alıyor siparişi teslim ediyorsun bisikletinle. Km başı ödeme alıyorsun. Bisiklet taksi hesabı

Viyana'da mjam ve uber eats var bu işi yapan. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Türkiye'de bu sistemler oturmaz. Zira Yemeksepeti ve Getir resmen tekelleşmiş. Yemeksepeti özellikle konumunu kullanarak restaurantları çok sıkıştırıyor.

Getir zaten bi ara iflasa gidiyordu sonradan yurtdışından yatırımcı falan buldular destekle kurtardılar. Getir'in ilk zamanları efsaneydi. Bedava dondurma veriyordu. Temmuz sıcağında dondurmayla karın doyurduğumu bilirim. :)

Toplam Hit: 783 Toplam Mesaj: 11
tahribat