folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Anakart Sürekli Düz Sesin Anlamı Nedir?

Anakart Sürekli Düz Sesin Anlamı Nedir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Beyler bilgisayarda son 1 haftadır birden kapanma ve anakarttan gelen düz ses problemi ile karşılaşıyorum. 

Olay şöyle açılırken düğmeye bastın sürekli düz ses geliyor. Bilgisayar açılmıyor. Bir müddet bekledikten sonra bilgisayarı tekrar açabiliyorum.

Çalışırken birden kapanıyor ve reset atıyor açılırken de düz ses veriyor. bilgisayar açılmıyor.

Dosyaları yedekledim. Sorun ne olabilir.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bir up yapalım.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

http://www.bilisimdiyari.com/wp-content/uploads/BIOS.png

tablodan inceleyebilirsin.

bazen bu sesler yanıltabiliyor. aynı hata güç kaynağı hatası gibi görünsede benim sorunum ram ile ilgiliydi.

bozuk olan ram ı çıkardıktan sonra düzelmişti. bu işler deneyerek daha iyi çözülür. ram lerden başlayabilirsin.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bizim kullandığımız elektrikte bir sorun var herhalde. Anlamadım ki. İki tane masaüstü bilgisayarın son bir ayda güç kaynağı bozuldu. Acaba bu da üçüncü mü.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

anasını satayım benım pc 1 anakart 5 hdd 1 tanede 4 gb ram yedi.

bu 6. hdd 1tb ve 2 gün çnce kafa atmaya başladı. herşeyim böyle sorun olduğu için boşverdim artık ne hali varsa görsün.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Uzay sistem kurup teker teker aşağıdaki sırayla takın/bağlayın.

1) İşlemci

2) Belleklerden biri

3) Ek kartlar

4) Ön panel bağlantıları

5) Sırayla diğer bellekler.

Kesinlikle sabit diskin elektrik bağlantısını kesin.

Eğer yukarıdakiler sonucunda hata devam ediyorsa farklı bir güç kaynağı ile deneyin ve (seçimlik olarak) bios güncellemesi yapın. Sorun çözülmediyse anakart arızası olabilir. Hatta açma kapama düğmesi bile olabilir ki açma kapama düğmesinin sağlamlığını anakarta kısa devre ile bilgisayar açma yöntemiyle bulabilirsiniz.

Eğer yukarıdaki adımlardan birinden sonra hata tekrarlanıyorsa (birkaç kez deneyin), o adımda bağladığınız donanımda sıkıntı vardır.

Olaylara karışmayın!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için. O dediklerinizi yapamayacağım. Çünkü bilgisayarların tamirinden sorumlu değilim. Valla bir parçasını takmayı unuturum felan zimmet çıkar başıma iş alırım. Bir tanesi HDD değiştirmiş anasını belleyeceklerdi. Sadece kullanmasından sorumluyum. Şimdiden bilgi işlem sorumlusuna bilgi vereyim. Arızayı büyütmeden giderebilirsek ne ala. Olmazsa da yapacak bir şey yok.

ÇÖZÜLDÜ: Bizim bilgi işlem sorumlusu geldi; kasaya sağlam 3 tane tokat attı. Bugün 3 saate yakın çalıştı sorun gözükmüyor. Keramet kasaya tokat atmada galiba.

imlegend tarafından 01/Eki/14 00:44 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1016 Toplam Mesaj: 7