folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Anakartın M.2 Uyumlu Olup Olmadığını Nasıl Anlayabiliriz ?

Anakartın M.2 Uyumlu Olup Olmadığını Nasıl Anlayabiliriz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Merhabalar m2 ssd teknolojisine sahip notebook satın alınca yakın çevreme de tavsiye etmeye başladım.

Asus X550VX-DM277DC i7-6700HQ 12GB 1TB 2GB GTX950M bu marka ve modele sahip notebookun m2 ssd ye uyumlu olan bir anakarta sahip olup olmadığını nasıl anlarız ? çünkü ürün bilgilerinde herhangi bir marka veya model belirtilmemiş anakart için.

bu arada ssd tavsiyelerinizi de bekliyoruz.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

asus sayfasına baktım yok dememişler. ama var da dememişler. :D yoktur büyük ihtimalle. dvd'yi söküp sata portuna sata ssd takılabilir. aparat gerekiyor sanırsam.

GuArDiAn55 tarafından 06/Nis/20 13:17 tarihinde düzenlenmiştir

HACKEROKAN!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

m2 slotu vardır muhtemelen wifi kartı m2 ye takılıdır genelde m2 ssd slotu olan cihazlarda çift hdd ile geliyor ssd+hdd kombinasyonu ile

tek m2 soketi olan cihazlarda wifi ve bluetooth m2 ye takılı olduğu için onu söküp oraya ssd takıp wifi içinde USB dongle alabilirsiniz.

ha ben olsam yapmam sata ya takarım ama yapan var 

emin olmak için içini aç bak

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    GuArDiAn55 bunu yazdı

asus sayfasına baktım yok dememişler. ama var dememişlerse yoktur. :D dvd'yi söküp sata portuna sata ssd takılabilir. aparat gerekiyor sanırsam.

lenovo z500 laptopum vardı ssd aldım servise dedim ki siz takın parasıyla senin laptopun ssd desteklemiyor dedi.

dedim ki cd romu söküp hdd yi oraya hdd yerinede ssd takacaksınız

yine bana dediki cihaz ssd desteklemiyor

açtım kendim taktım çatır çatır

PanxeR tarafından 06/Nis/20 13:17 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

https://youtu.be/IQp_V4lw6KY

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coyotosays
    coyotosays's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı

Merhabalar m2 ssd teknolojisine sahip notebook satın alınca yakın çevreme de tavsiye etmeye başladım.

Asus X550VX-DM277DC i7-6700HQ 12GB 1TB 2GB GTX950M bu marka ve modele sahip notebookun m2 ssd ye uyumlu olan bir anakarta sahip olup olmadığını nasıl anlarız ? çünkü ürün bilgilerinde herhangi bir marka veya model belirtilmemiş anakart için.

bu arada ssd tavsiyelerinizi de bekliyoruz.

https://tr.aliexpress.com/item/4000449590196.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.32fd3d7adiyDza&algo_pvid=d8955166-b0fe-4f4b-ab47-9c761c3ff82b&algo_expid=d8955166-b0fe-4f4b-ab47-9c761c3ff82b-6&btsid=0b0a050b15861689717536271ee24a&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

belki kombinasyonu tutturamadım ama burda olana göre yok kendi anakartıma da bu bu şekilde baktım birebir aynı sadece marka farklıydı.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

m2 yuvasi yok

az insan çok huzur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Ebrara sorduk oradan almıştı m2 olmaz sata 3 bakın dediler

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
Toplam Hit: 779 Toplam Mesaj: 8
ssd uyumlu anakart tespiti