Analog Film

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

yeni yeni analog fotoğraf çekmeye başladım fakat film maliyetim gittikçe yükseliyor. Ucuza 35mm roll film bulabileceğim bir yer var mı?

tahribat.com a can feda
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fotoğrafçı
    burakbet
    burakbet's avatar
    Erkek

ikamet neresi hocam

la?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

İstanbul avrupa, İzmir, Antep, Konya, Kayseri, Sivas illerinden rahatlıkla alabilirim.

tahribat.com a can feda
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Varg
    Varg's avatar
    Erkek

sirkecide tramvaydan inince sağa giden yoldan yürümeye devam et fotoğrafçı var 5 tl ye satıyordu yamulmuyorsam. yıllanmış filmlerini çok almıştım. ama halen varmı bilmiyorum

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek
    Varg bunu yazdı

sirkecide tramvaydan inince sağa giden yoldan yürümeye devam et fotoğrafçı var 5 tl ye satıyordu yamulmuyorsam. yıllanmış filmlerini çok almıştım. ama halen varmı bilmiyorum

Bir anda filmli fotoğraf makinelerine ilgi çoğaldı ve malesef çok azımız bahsettiğin bayat filmlerden yararlanabildik. Bir süre ben de bayat film kullandım. Tanesini 1.25 kr'a satın aldığımı bilirim ancak, en son aldığım bayat filmler, aynı zamanda üretim hatalı filmlerdi ve çektiklerim ziyan oldu. Şu an Sirkeci Hayyam pasajında veya çevresinde bayat film bulmak imkansız gibi bir şey.

Sirkeci'de Kristal foto var. 4- 5 tlye renkli film satıyor. Siyah beyaz, İlford serisine de 13 - 14 tl çekiyor. Pahalı ama zevkli bir uğraş.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fotoğrafçı
    burakbet
    burakbet's avatar
    Erkek

istanbul hayyamdan alcan hocam en ideali

la?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo

Bende bi analog var fakat parça parça oldu alman malı antika gibi 30-40 yıllık 1000 e iteleyenler var. Tamir edebilecek olan var mı? 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Varg
    Varg's avatar
    Erkek
    NaZi_ bunu yazdı
    Varg bunu yazdı

Bir anda filmli fotoğraf makinelerine ilgi çoğaldı ve malesef çok azımız bahsettiğin bayat filmlerden yararlanabildik. Bir süre ben de bayat film kullandım. Tanesini 1.25 kr'a satın aldığımı bilirim ancak, en son aldığım bayat filmler, aynı zamanda üretim hatalı filmlerdi ve çektiklerim ziyan oldu. Şu an Sirkeci Hayyam pasajında veya çevresinde bayat film bulmak imkansız gibi bir şey.

Sirkeci'de Kristal foto var. 4- 5 tlye renkli film satıyor. Siyah beyaz, İlford serisine de 13 - 14 tl çekiyor. Pahalı ama zevkli bir uğraş.

evet hocam son aldığım o filmlerde benimde başıma geldi ondan beridir bi film taktım daha bitiremedim. zenit 122 var pek tat vermiyo cmeha buldum ona bakıcam.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

35 mm film üretimini bu yıl itibari ile tüm şirketler bitireceğini açıklamıştı ve 2014 ocaktan beri ellerindekiler satılıyor. O yüzden sinema filmi çeken yapımcılar artık dijital çalışıyorlar ve biz de sinemamızdaki 10 salonu birden dijitale döndürmek zorunda kaldık.

hocam neden analog merakı tutturdun ki? :)

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

Fotoğraf hep ilginç gelmiştir bana. Analogda fotoğrafın büyüsüne dokunuyorsun, dijitallerde bu duygu çok hızlı köreliyor hatta körelmiş oluyor. Dijital makineler nereden baksanız bir kaç bin lira, analog makinelerle -iso dışında- istediğim temel özelliklerin hepsi var ve ucuz aletler birden fazla alıp farklı makine deneyimleride yaşayabiliyorsun. Fotoğraflar kıymetli oluyor ama bu belgelemek için olan bir kıymet değil, görmeyi öğretiyor bu aletler sana. Dolayısıyla hem estetiğin gelişiyor hem de fotoğraf reflekslerin. Dijitallerde bir çok süreci makine yönetiyor, çok aşırı fotoğraf çekmediğim için, bundan ekmek yemediğim/yemeyeceğim için ve dahası dijital makineye binlerce lira verdikten sonra kenarda tozlanmasına katlanamayacağımdan sebep analog takılıyorum. 

tahribat.com a can feda
Toplam Hit: 985 Toplam Mesaj: 10