folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Android Cihazınızı Bilgisayara Kablolu Yansıtma Ve Kontrol Etme...

Android Cihazınızı Bilgisayara Kablolu Yansıtma Ve Kontrol Etme...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek

Arkadaşlar herkese merhabalar.. 

Bugün telefonda E-kitap okurken keşke bilgisayara aktarabilsem şöyle yayıla yayıla geniş ekrandan okuyabilsem diye düşünürken biraz araştırdım ve telefonun ekranını her hangi bir wifi ya da miracast özelliği olmasa bile bilgisayara usb bağlantısı ile aktarabileceğim bir yazılım buldum. (Bilgisayarımda google E-Kitap özelliğini kullanamadığım için yaptım bunu) belki sizinde işinize yarar diye paylaşayım dedim. Bu özellik sadece ekran yansıtma ile kalmıyor bilgisayarınızın mouse ve klavyesi ile telefonunuzu dilediğiniz gibi kontrol edebiliyor yazı yazabiliyorsunuz. Yazılımın github 'da release edilmiş ve farklı versiyonları var ben en versiyonunu 64 bit windows 10 işletim sisteminde kullanabiliyorum sorunsuz bir şekilde... 

Not: Bu yazılımı bilgisayarınızda kullanabilmeniz için öncelikle telefonunuzun geliştirici seçeneklerini aktif etmelisiniz... Ardından geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklama modunu aktif etmelisiniz bu özellik telefonunuzun ekranını yansıtmak için yeterli olacaktır. Ek olarak klavye ve mouse özelliginide telefonunuzda kullanmak icin usb hata ayıklama altında yer alan bazı seçenekleride aktif etmeniz gerekiyor benim cihaz xaomi note 9 pro olduğu için benim seçeneklerimde usb hata ayıklama (Güvenlik Ayarları) " izin sağlama ve USB hata ayıklama modunda simule etme izni verin " seçeneği var onu aktif edince klavye ve mouse ile kullanabiliyorum.

Buradan direkt (64 bit windows) yazılımı indirebilirsiniz : https://github.com/Genymobile/scrcpy/releases/download/v1.22/scrcpy-win64-v1.22.zip

yazılımı indirip winrar ile dosyaları ayıklayın, yukarıda belirttiğim özellikleri aktif ettikten sonra telefonunuzu usb ile bilgisayarınızın usb çıkışına bağlayın ardından indirdiğiniz  " scrcpy " uygulama simgesine tıklayın ve açılan pencerede telefonunuz bilgisayarınıza gelsin.

DeepInside tarafından 16/Şub/22 03:38 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Usb den degilde wifiden hata ayıklama özelliğiyle yapmak istiyorum ama yapamadım sanırım bazı android sürümlerinde wifi üzerinden hata ayıklama aktif degil

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

Usb den degilde wifiden hata ayıklama özelliğiyle yapmak istiyorum ama yapamadım sanırım bazı android sürümlerinde wifi üzerinden hata ayıklama aktif degil

Hocam bende ilk etapta wifi ile yapmayı denedim ama ne yaptıysam başaramadım çünkü benim pc masa üstü ve kablolu baglanıyorum senin cihaz eğer laptop ise ya da wifi ile bağlanıyorsan telefonun ile aynı wifi agına baglanıp telefonundaki miracast ya da yansıt özelliğini aktif ederek yapabilirsin... Bunun için windows 'ta en altta "en sağda" saatin yanındaki bildirim kutucuguna tıkla açılan pencerede daraltılmış pencere ile göreceksin menüyü alt taraftan genişlete tıkla oradan bağlan seçeneğine tıkla ve iki cihazı eşleştirmeyi dene bir olur belki.

DeepInside tarafından 16/Şub/22 03:36 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flybatwin
    flybatwin's avatar
    Erkek

ben çok uğraştım bunun için bir sürü uygulama ve program var çoğu işe yaramaz ya takılır film izlerken yada oyun oynarken takılır... en iyisi  budur

Mirascreen G2-4 Siyah

flybatwin tarafından 16/Şub/22 03:52 tarihinde düzenlenmiştir

www.tekno50.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek

Hocam bakar mısnız belki işe yarar.

https://www.vysor.io/

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

hocam paylaştığın program güzel. 

bende android kurcalerken hep bunu kullanırdım.

en sade en hızlı en basit program.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Komutan
    Komutan's avatar
    Erkek

bu şekilde bir uygulama var,  crackli ve lisanslı olarak kullanıyoruz şirkette de kablolu ve kablosuz olarak güzel kullanılıyor ios ve android olarak

https://www.apowersoft.com/phone-mirror

Komutan tarafından 16/Şub/22 08:44 tarihinde düzenlenmiştir

"Hiç kimse bir başkasını satın alabilecek kadar zengin ve kendisini satmak zorunda kalabilecek kadar fakir olmamalıdır" J. J. Rousseau
Toplam Hit: 681 Toplam Mesaj: 7
pc ile android