folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Android Gelen Aramayı Farklı Cihazda Yanıtlama

Android Gelen Aramayı Farklı Cihazda Yanıtlama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Selam. Geçen apple ekosistemine bir kez daha hayran kaldım. 

Bir arkadaşım tam bir elma meraklısı. Laptop, saat, ipad, iki iPhone falan. Keyfini sürüyor. İphonelardan biri yurtdışı ve kayıtsız. Diğeri de buradan eski bir model. Sanırım 6s veya 7. Kayıtsız olana internet paylaşmak için kullanıyor ve çantasından hemen hiç çıkarma ihtiyacı duymuyor. Bir arama gelene kadar boşuna yük olarak düşünmüştüm ama, telefon çaldığında tüm fikrim değişti. 

İphone 6s/7 olduğunu sandığım cihaz aranınca aynı wifiye bağlı olan diğer tüm apple cihazları çalıyor ve onlar üzerinden yanıtlayabiliyorsun. Yani kayıtsız olan iphone 10küsür pro maxten konuşabiliyorsun. Veya tabletten, bilgisayardan, saatten. Bu özelliğe de wifi arama/wifi call diyormuş apple. Ayarlardan basit bir toggle'ı açarak aktif edilebiliyor. Kolayca. 

Bu telefondan telefona gsm araması (ve veya) sms paylaşmayı androidde yapabiliyor muyuz?

Yapabiliyorsak mükemmel. 

Sevgiler, saygılar..

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yazılımla donanımın uyumu böyle bir şey işte. Bulut ekosistemi mantığını cihazlarında en iyi kullanan marka Apple. Samsung ise geçen sene kendi bulut servisini kapattı. :D

Adamlar öyle bir ekosistem kurmuş ki herhangi bir Apple cihazla sisteme giriş yapınca tüm Apple cihazlarını alıp ekosistemi tamamlamak istiyorsun. Yurtdışında pahalı amiral gemisi Androidlerle yakın fiyatlarda olduğundan millet Apple alıp geçiyor artık.

Hani İngilizlerin bir lafı var "ucuz mal alacak kadar zengin değilim" diye. Aynen öyle.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Turkiye'de aktif mi bilmiyorum ama "Google Voice" ile yapabiliyorsun sms ve arama yonlendirmesini.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kady
    kady's avatar
    Erkek

wifi call orta seviye tüm samsunglarda var

http://profil.gittigidiyor.com/kady
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Bahsettiğin olayın videolu anlatımı.

Video sonunda eskiden  eski telefonla kişisel internet erişimi paylaşımında bu olay yapılabiliyorken, artık yapılamadığına ve sadece harici wifi bağlantısı varsa yapılabilindiğine ilişkin bir bilgi de paylaşıyor arkadaş.

Bu arada wifi arama farklı birşey, telefon çekmiyorsa wifi aracılığı ile şebeke hattı üzerinden arama sağlar.

https://youtu.be/3_30cn-XPWQ

qoqo tarafından 15/Oca/23 20:45 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLdPriNCe
    coLdPriNCe's avatar
    Erkek

Yeğenimin samsung tableti var; tablet wifi özellikli mobil özelliği yok. Fakat istersem telefonumdaki çağrıları oradan yanıtlayabiliyorum.

Yani android yapabiliyor. 

Bence android daha iyi #ChangeMyMind

De genio e de louco, todos temos um pouco!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek

Apple bambaşka bir dünya. Ben de ekran yansıtmayı deneyimleyince bir kez daha iyi ki dedim. Efsane çalışıyor, kocaman ekranda youtube videosu izlemek, pc veya televizyona bağlı ses sistemine anında bağlanabilmek falan çok güzel bence.

Android ekosistemi benim için rootlamak, kurcalamak vs, dışında hiç bir halta yaramaz. Geliştiricilerin de son derece uzak durması gereken bir alan bence. 

Android'den IOS'a geçen ve 1-2 ay kullanan 100 kişiden 90'ı memnun kalır. 

Ama IOS kullanan 100 kişiye 1-2 ay android kullanmasını iste, hepsi ana avrat küfür ede ede kırar telefonu. :D

Apple candır. Gerisi heyecan.

seni 4 kere döverim yarın 🤙
Toplam Hit: 936 Toplam Mesaj: 7
apple android apple wifi arama wifi call