Android İle İlgili Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocalarım mesela uygulama açık ya hani. Home tuşuna basılı tutunca bütün açık arka plan uygulamaları acılır sonra sağa sola çekince uygulama kapanır. Bu sağa sola çektiği anı yani uygulamanın kapandığı anı nasl yakalayabilirim ????

Dipnot : onDestroy methodu işe yaramıyor o geri tuşuna bastığımızda 1 activity kapandığı anı veriyor. 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Tamamen mantık yürütüyorum gram basmaz kafam javaya falan.

Tahmin ettiğim kadarıyla o sağa sola kaydırma olayı güç kullanarak kapatma olayı . Linuxlarda olan kill PIDid gibi direk force'layarak kapatıyor.

Yani alman imkansız olabilir.Sonuçta kapattığın yer Task manager olarak geçiyor.Eyyorlamam bu kadar.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Tabiki öyle force killed.  Bunun bi. Yolu olmalı diye düşünüyorum sonuçta bunca adamın aklına hiç mi. Gelmedi 

MhmdAlmz tarafından 14/Tem/16 06:27 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Theholiqan
    Theholiqan's avatar
    Erkek

Bu işlem kernel tarafından gerçekleştirilip böyle bir event mevcut değildir. Bahsettiğiniz event dışında kapanışı kontrol edecek başka bir event malesef yok. Yapılan kapatma işlemi windows daki görevi sonlandir tarzında bir şey direkt memory boşaltiyor

Bize çağ dışı diyorlar Doğrudur; Çağlar açtık, çağlar kapattık Çağlar bizden geri!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Arka plandaki service onRemove de çeksem acaba yakalanır mı .. bilmiyorum .. bir deneyelim araştırmaya devam edelim belki birşeyler bulurum ..

@Theholiqan

Toplam Hit: 841 Toplam Mesaj: 5
android