folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Android İle Toplu Mesaj Göndermek

Android İle Toplu Mesaj Göndermek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    intialcatalog
    intialcatalog's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba,

Android ile servis içinde for döngüsünde  mesaj gönderiyorum. Yüksek adetlere (500+) çıkınca servisim duruyor. Ön belleği temizlemenin bir yolu var mı?

Aşağıdaki şekilde kullanıyorum.

PendingIntent pi = PendingIntent.getActivity(this, 0, new Intent(this, MainActivity.class), 0);
    SmsManager sms = SmsManager.getDefault();
    sms.sendTextMessage(telefonNo, null, mesaj, pi, null); 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Neden 500+ tane mesaj gönderiyorsun ki ? Durdurulma sebebini de buraya atarsan Logcat çıktısını yardımcı olabiliriz. Hatanın neyden kaynaklandığını da eklersen çözümü basit olabilir.

Birde 500 taneyi birden göndermek yerine paket paket göndersen ? alarm service mantığında 1 dakikada bir 10 tane gibi.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seyhzade
    seyhzade's avatar
    Erkek

Onuyla alakasız ama. Bu android ile toplu mesaj nasıl gönderiyoruz. Döküman paylaşılsa iyi olur

Önce hayaller ölür sonra insanlar...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    kadircankaya bunu yazdı

Onuyla alakasız ama. Bu android ile toplu mesaj nasıl gönderiyoruz. Döküman paylaşılsa iyi olur

Arkadaş üstte kodunu paylaşmış hocam zaten SmsManager sınıfı ile mesaj android işletim sisteminden mesaj atabiliyorsun

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

hocam android isletim sistemi servis veya uygulamalarin asiri bellek vs kullandiginda kapatma hakkini elinde tutar. eger herhangi biri asiri kullanim yaparsa kapatir.

thread olarak yapmayi denedin mi ? azar azar lazy load mantiginda gonderim yapmayi denedin mi hocam ?

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
Toplam Hit: 1159 Toplam Mesaj: 5
android