Android Ve C

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kirmizi27
    Kirmizi27's avatar
    Erkek

merhabalar ben android üzerinden c uygulamalarımı derleyip kullanmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim ? Google playden 1-2 uygulama denedim cppdroid gibi fakat kurulumda socket ile ilgili hiçbir kütüphane gelmiyor gcc'yi linuxa kurup konsol ile kullanamıyor muyuz? Ayrıca dışardan gelen elf dosyalarınıda çalıştıramıyoruz sıkıntılı oluyor bunun bir çözümü yok mudur?

Aşk
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Terminal IDE'yi bir deneyin.

Her ne kadar android linux tabanlı olsa da çekirdekte bir sürü değişiklik var. NDK ve Java kullanmanız lazım yoksa root yetkisi gerekiyor.

Olaylara karışmayın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek

arm icin derlenmis programları terminal yardımıyla root gerektirmeden açabileceğinizi düşünüyorum. Ayrıca filesystem gibi düşük seviye işlerin de android için düzenlenmesi gerekebilir zira üstteki üyenin dediği gibi  android klasik linux dan çok farklı.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

glibc'yi de derleyip statik bağlamak gerekli. Aksi halde NDK ile derlemek lazım. Bir de androidin güvenlik prosedüründen dolayı harici medyadan çalıştırılabilir dosyaları çalıştıramazsınız. İlla ki dahili bellekte bulunmalı. Tabi root yetkisi varsa durum değişir.

http://stackoverflow.com/questions/8698798/how-to-compile-and-run-a-c-c-program-on-the-android-system

Yine de socketler için NDK şart gibi. Denemek lazım (platformun nasıl bir socket arayüzü sağladığını bilmiyorum).

YeniHarman tarafından 18/Kas/15 23:54 tarihinde düzenlenmiştir

Olaylara karışmayın!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    x-t0xid
    x-t0xid's avatar
    Erkek

Hocam basit 1-2 adim ile mumkun linuxda yaz derle at calistir bir ara sikintidan kendimce bir arac yazmaya calismistim vakit falan olmayinca oyle kaldi altta ekran goruntusu mevcut pc gecince yazayim buraya

Toplam Hit: 2105 Toplam Mesaj: 5
android socket gcc