Android Voip SDK

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Merhaba mürit ve müridelerim.

Piyasada beleş Voip SDK bulabilir miyim ANDROID için.

Harici bir softphone kullanmadan uygulama içerisinde Sip Client yazmam gerekiyor. 

Daha önce bu konuda çalışmış olan var mı ?

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Üste

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Last up

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek

Olsa harika olur ama github'a bakmışsındır. Oradan gelen sonuçlar hakkında aydınlatır mısın(Maksat up olsun)

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Linphone dışında bir cacık bulamadım hocam malesef. Araştırmaya devam ediyorum. Şayet sonuca ulaşırsam bir örneğini Github'a koymayı planlıyorum. Tabi çok külfetli birşey olmayacaksa.

Sağlıklı değil ama . Background servis yazdım bunun için fakat Android 7.0.0 dan sonra arka plan servislerini otomatik kapatıyor . Bu yüzden register olsan bile bir süre sonra kendini kapatıyor servis.

Alarm service yazdım her 1 dakikada bir kontrol ediyor şayet register olmazsa tekrar register olun diye.

Bu sefer de Güvenlik sorunlarıyla karşılaştım. Alarm servisi Bir Thread oluşturamıyor. Gümlüyor patlıyor bir şeyler oluyor. Falan filan. Sıkıntı var yani. 

Daha sağlıklı bir SDK arıyorum açıkcası.

MhmdAlmz tarafından 13/May/18 19:26 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

http://www.voip-sip-sdk.com 

ozeki sip şeysi vardı belki işine yarar ama galiba sadece c# üzerinde geçerli 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kUz3y
    kUz3y's avatar
    Erkek

Bunlar işini görecektir.

ABTO VoIP SDK , ücretli ama piyasada open source bulabilirsin..

http://voipsipsdk.com/sipsoftphonesdk.html

Win / Lin / Anroid için Mevcut.

Buda Free olanlardan biri.

https://guardianproject.info/2012/02/22/open-source-sip-client-for-android/

ticari olmayan sip sdk larda mutlaka kodlarda iyilestirme yapmak gerekiyor.

ayrica g729 codec lisans gerektiriyor.  diger codecleri ucretsiz kullanabilirsin alternatif olarak. (ambe haric babası'da ambe'dir.),  tavsiyem speex codec olur, open source olarak bulabilirsin.

kUz3y tarafından 13/May/18 21:06 tarihinde düzenlenmiştir

Arayan yok, Soranı skim.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

ABTO araştırayım hocam. Uygulama ticari olacak bir kaç sitede duymuştum da Linphone daha fazlaydı.

Toplam Hit: 1967 Toplam Mesaj: 8
android sdk voip