folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Android VOIP Yapımı İçin Tavsiye

Android VOIP Yapımı İçin Tavsiye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hayallerime adım adım yaklaşıyorum. Hayal ettiğim programı yapacak seviyeye gelene kadar canım cıktı.. Şimdi artık gerçekleştirmek istiyorum.. Daha once kafanızı bir hayli şişirdim..

http://www.tahribat.com/forum/google-cloud-messaging--gcm-213393

http://www.tahribat.com/forum/sip-server-yardim-212204

Hocalarım , şimdi benim sip kullanıcılarım vs mevcut..

EYEBEAM var mesela masaüstü programı oraya sip bilgileri girdikten sonra kullanabiliyorum... mesela arama yapabiliyorum. Arama gelince acıp konuşabiliyorum.

Bunun android olanını yapmak istiyorum..

Sadece arama yapmak ve gelen arama olduğunda (KABUL ET buttonu olduğunu farzedelim) button'a bastığımda direk konuşma başlasın ve arama kapatılsın istiyorum..

Bunu nasıl yapabilirim yol gösterir misiniz ? 

Kaynak vs olur (Ingilizce/Almanca/Fransızca olur) 

Iyi forumlar.

Edit ; Konu başlığı biraz saçma olmuştu

MhmdAlmz tarafından 01/Mar/17 19:57 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

http://www.sipdroid.org/ işini görür sanırım.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    cybermole bunu yazdı

http://www.sipdroid.org/ işini görür sanırım.

Hocam Server kurmak istemiyorum sadece client olacak 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Keyr00t
    Keyr00t's avatar
    Erkek

Sip server kurman gerekiyor zamanında çok uğraştım sipdroid işini görmez ses kalitesi kötü codec verimli değil csipsimple var kalitelidir ama derlemesi saç baş yoldurur doğru düzgün comminity yok Son olarak tavsiye edeceğime geleyim.

Linphone. Kullanımı kolay özelleştirmesi diğerine nispeten daha basit ayrıca kendi server desteği de veriyordu 

Sunucu kurmayayım hazır uygulama server vs versinler diyorsan öyle çözümlerde vardı ama şuan hatırlamıyorum yarın bakarım

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    Keyr00t bunu yazdı

Sip server kurman gerekiyor zamanında çok uğraştım sipdroid işini görmez ses kalitesi kötü codec verimli değil csipsimple var kalitelidir ama derlemesi saç baş yoldurur doğru düzgün comminity yok Son olarak tavsiye edeceğime geleyim.

Linphone. Kullanımı kolay özelleştirmesi diğerine nispeten daha basit ayrıca kendi server desteği de veriyordu 

Sunucu kurmayayım hazır uygulama server vs versinler diyorsan öyle çözümlerde vardı ama şuan hatırlamıyorum yarın bakarım

Linphone duymuştum araştırdım biraz ama pek bir sonuç elde edemedim hocam .

Sunucuya gelecek olursak zaten bir telekom şirketi ile anlaştım . Onların apileri ile çağrı vs yapabiliyorum. Çağrı geldiğinde vs yakalayabiliyorum. Ama çağrı geldiğinde android son kullanıcısı ile iletişim yok. (Ses)

EDİT ; 

Hocam kendi sip serverimi kurmak istemiyorum.. Zaten hali hazırda 0850 li bir numaram var ve bu numara üstünden gelen arama handling ve giden arama handlinglerinden android'i haberdar etmem gerekiyor..

MhmdAlmz tarafından 01/Mar/17 23:01 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 1210 Toplam Mesaj: 5
android voip