folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Android Web Sayfasından Veri Çekmek

Android Web Sayfasından Veri Çekmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

merhabalar.

android üstünde çalışırken bir yerde tıkandım şöyle bir senaryo var elimde

www.a.com denilen bir site var ve bu sitenin anasayfasında bir adet nickname denilen bir textbox var birde gönder diye bir buton . sitede bu textbox a nicknamei yazıp butona bastığımızda bir sonuç veriyor mavi kırmızı diyerek. 

şimdi yapmak istediğim şey şu bu site benim değil. ben mobil uygulamanın ilk sayfasına bir textbox koyup birde buton koyacağım adam o kutuya nicknamei yazıp butona bastığında arka planda bu siteden gerekli alanları doldurup ekrana çıkan sonucu bir değişkenin içerisine atayacak bende o değişkenin sonucuna göre uygulamama yön vereceğim. 

bunu nasıl yapabilirim ? bu konuda hakkında dökümantasyon yada kod yardımı yapabilecek varmıdır ? 

extra: bunun dışında bu sitede captha olsaydı onu ekrana çektirip kullanıcının girmesini isteyebilirmiydik ? 

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h0rtl4kk
    h0rtl4kk's avatar
    Erkek

Butona tıklatma işlemi nasıl yapılır bilmiyorum ama POST işlemi için Apache HttpClient kullanıyorum. Fakat developer.android sitesinde gördüğüm kadarıyla Android 6.0'da desteğini kaldırmış "Android 6.0 release removes support for the Apache HTTP client." Yinede kullanabiliyorsun anladığım kadarıyla. Detaylı bilgi şurada : https://developer.android.com/about/versions/marshmallow/android-6.0-changes.html#behavior-apache-http-client

Sitedeki veriyi almak için JSOUP kullanabilirsin.

h0rtl4kk tarafından 26/Eyl/17 02:36 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

php kullan

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patata
    patata's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hacı abi önce route'ları bulman lazım. Sniff prögramları var, onları kullan. Nerelere http request yolladığını bul.

Sonrasında sen de aynı yere kullanıcıymış gibi request atacaksın, eğer adamın webservisi güvenlikli falan değilse, zaten sonucu alırsın.

Tahtam eksik
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    furkiak bunu yazdı

extra: bunun dışında bu sitede captha olsaydı onu ekrana çektirip kullanıcının girmesini isteyebilirmiydik ? 

yapamazsın.

Diğer site ile arana proxy sok. BurpSuite or Fiddler gibi istekleri incele gerisini arkaplanda javascript ile yaparsın.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patata
    patata's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    0x656e bunu yazdı
    furkiak bunu yazdı

yapamazsın.

Neden ? Gittiği url den ss alıp kullanıcıya verse, gelen inputu da oraya yönlendirse olmaz mı ? Çok mu fantazi oldu.

Tahtam eksik
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    patata bunu yazdı
    0x656e bunu yazdı
    furkiak bunu yazdı

yapamazsın.

Neden ? Gittiği url den ss alıp kullanıcıya verse, gelen inputu da oraya yönlendirse olmaz mı ? Çok mu fantazi oldu.

Ekrana çektiremezdi. SOP'a takılırdı ama orada ki url in SS ini alıp kullanıcıya gösterebilirse ve girdirebilirse yapabilir. Tabi captchanın recaptcha olmadıgını varsayıyorum.

Toplam Hit: 1167 Toplam Mesaj: 7
andorid bilgi