folder Tahribat.com Forumları
linefolder Java
linefolder Android Ya Da Java İle Uğraşanlar İçin Region Plugini (Eclipse İçin)

Android Ya Da Java İle Uğraşanlar İçin Region Plugini (Eclipse İçin)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Eclipse de android için bir uygulama yazıyorum, yazdıkça kodlar karışıyor her ne kadar birden fazla package kullansam da yine de bazı sınıflarda kodllar çok uzun oluyor

gerek açıklama amaçlı gerek de fonksiyonu çağırdığımda bilgi vermesi amacıyla

/**

*

* **/

....

yapısını (document) kullansam da bu da yeterli olmuyor, class ı açıp kapanında hepsi expanded oluyor..

ben de c# daki gibi region u aradım, tam umudu kesmişken buldum bi tane ve çok faydasını gördüm. Kod karışıklığını giderdim paylaşayım dedim belki işine yarayan olur diye..

ondan önce de IntelliJ IDEA yı indirdim, güzel bir ide ye benziyor ama var olan android projesini açayım dedim, kütüphane eksik v.s. dedi uğraştıracaktı diye kullanmadım. internetten bulabilirsiniz denemek isteyenler varsa..

neyse bu region plugin i için buradan bilgi alacaksınız

http://kosiara87.blogspot.com.tr/2011/12/how-to-install-coffee-bytes-plugin-in.html

ayrıca burdaki eleman da güzelce resimli falan  anlatmış

http://stackoverflow.com/a/18712939/1022138

versiyon olarak juno var (Android IDE kullanıyorum  aslında). yapamayan olursa yardımcı olurum anlamadığı bi yer varsa.. plugin i yükledikten sonra eclipse i kapatıp açmanız gerekiyor.. 

Not: Visual Studio'nun gözünü seveyim.. .Net ciler, kıymetini bilin VS nin :))

kolay gelsin

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

sende mi sardın hocam android e :)

Region şart yahu.. Yazdım kenara saolasın..

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hellboy4tr
    hellboy4tr's avatar
    Erkek

eyv kardesim, deniyecegim.

https://www.youtube.com/c/hobitadilat
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erc
    erc's avatar
    Erkek

vurdu ve gol oldu tam bunu arıyodum bu ara iyi oldu eyvallah..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    rappermcs bunu yazdı

2 yıl önce yapıyordum hocam android uygulamalar, hatta yabancı bir firmada android yazılım geliştirici olarak da çalıştım, sonra bir kaç arkadaşla ortak oyun yaptık (büyük hayallerimiz vardı sponsor reklamlarından iyi para kazanmayı düşünüyorduk ama bi çok proje gibi kaldı öyle )

masaüstü yazılımını bir kaç iş hariç artık bıraktım gibi.. artık sadece android ve ios olacak :) web'e bi türlü ısınamadım, ben de soluğu mobil de aldım ve gayet de uğraşması zevkli, işin kötü yanı visual studio dan eclipse geçmek  attan inip eşeğe binmek gibi :)

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siplasplas
    siplasplas's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    rappermcs bunu yazdı

2 yıl önce yapıyordum hocam android uygulamalar, hatta yabancı bir firmada android yazılım geliştirici olarak da çalıştım, sonra bir kaç arkadaşla ortak oyun yaptık (büyük hayallerimiz vardı sponsor reklamlarından iyi para kazanmayı düşünüyorduk ama bi çok proje gibi kaldı öyle )

masaüstü yazılımını bir kaç iş hariç artık bıraktım gibi.. artık sadece android ve ios olacak :) web'e bi türlü ısınamadım, ben de soluğu mobil de aldım ve gayet de uğraşması zevkli, işin kötü yanı visual studio dan eclipse geçmek  attan inip eşeğe binmek gibi :)

visual studio'da da android programlayabilirsin.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    siplasplas bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı
    rappermcs bunu yazdı

visual studio'da da android programlayabilirsin.

mono nun xamarin i mi diyorsun? 

Toplam Hit: 2013 Toplam Mesaj: 7