folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Androidde Datagridview Tarzı Bir Araç Sayesinde Oyun Yapmak ?

Androidde Datagridview Tarzı Bir Araç Sayesinde Oyun Yapmak ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Herkese merhaba. Okuldan basit bir proje yapıp bunu Google play'e yüklememizi ve 100 download almasını sağlamamız isteniyor. Saçma ve sorgulamıyorum saldım artık (:

Benim kendi kafamda kurduğum 2048 tarzı 4x4 bir tablo'da 15 tane aynı 1 tane ufak farklı bir rengi kullanıcıya seçtirmek.

Aklıma direk C#'ta datagridview'den selectedCell olayı geldi. İstediğim gibi boyarım biçimlendirirm diye düşündüm ama android studio'da hiç bir bilgim yok. Hangi tool bu istediğimi karşılar nasıl ararım bilemedim o yüzden bi yardım alayım dedim.

KAfamdaki olay aslında şu oyuna 2x2 bir matrixle başlayıp her doğru cevapta n+1 x n+1 olarak devam etmek yani bana statikten ziyade dinamik bir yapı lazım. Ayrıca boyayabilmeliyim yada background Image'i değiştirebilmeliyim.

Yardımlarınız için teşekkürler (:

Edit: Legacy'nin altında GridView buldum. Onu kurcalıyorum şuanda.

GodKlaus tarafından 07/Kas/18 00:00 tarihinde düzenlenmiştir

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

https://github.com/uberspot/2048-android

bi fatiha okursun artik xd

edit: webviewle html gommus ya, isine yaramaz galiba 

yolbulucu tarafından 07/Kas/18 00:07 tarihinde düzenlenmiştir

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

https://github.com/uberspot/2048-android

bi fatiha okursun artik xd

edit: webviewle html gommus ya, isine yaramaz galiba 

yasinde okurum yasin sen ne diyorsun (:

Allah razı olsun hocam. Şimdi ben bunu hayvan gibi editleyip şaapıp değiştirip son sürümünü atıcam buraya.

Tekrar teşekkür ederim çok makbule geçti (:

Edit : Aynen sıkıntılı şuanda. dediğin gibi websitesinden çekiyor sanırım :( :(

GodKlaus tarafından 07/Kas/18 00:12 tarihinde düzenlenmiştir

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

2048 i öğrencilerime excelde yatırmıştım işine yararsa atim

O mantığı textboxlarla yapabilirsin 

furkiak tarafından 07/Kas/18 00:41 tarihinde düzenlenmiştir

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    furkiak bunu yazdı

2048 yapmak istemiyorum ve basit olsun bitsin hemen ki bende bitirme projeme ve makaleme odaklanayım. Hayvan gibi şii yapıyorlar okuldan.

Şuanda takıldığım nokta 2x2 3x3 nxn şeklinde kare gridView oluşturmak.

Basit renklendirme falan bitti sadece ekranın ortasından oluşması lazım ve seviye atladıkça kutucuklar artacağı için boyutlarınında belirli bir oranda düşmesi lazım.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı
    furkiak bunu yazdı

2048 yapmak istemiyorum ve basit olsun bitsin hemen ki bende bitirme projeme ve makaleme odaklanayım. Hayvan gibi şii yapıyorlar okuldan.

Basit renklendirme falan bitti sadece ekranın ortasından oluşması lazım ve seviye atladıkça kutucuklar artacağı için boyutlarınında belirli bir oranda düşmesi lazım.

3x3 neysede nxn uzun olmaz inş çünkü telefon bu taşar :D onun dışında sabit istemiyorsan datagridolarak listview kullanabilirsin.

http://www.exceptionbound.com/programming-tut/android-tutorial/add-android-multicolumn-listview-android

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Neden oyun yapıyorsun ki. Duvar kağıdı uygulaması yap 3.5 trilyon indirme alırsın zaten. Mal çok. 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Neden oyun yapıyorsun ki. Duvar kağıdı uygulaması yap 3.5 trilyon indirme alırsın zaten. Mal çok. 

Sen yap senin uygulamanı indirsinler, boş yapma

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Construct ile cok basit bir sekilde oyun yapabilirsin, usenirsen codecanyon'dan al bir tane, belirli bir limitin altindaki oyunlar icin editorlerini ucretsiz kullanabilirsin. Ben de construct 3'un lisansi var (online), lazim olursa pm yolla, kullanman icin giris bilgilerini paylasayim. desktop (linux, mac, win), ios, android hangi platforma istersen aktarirsin.

Pek ugrasmadan yaptigim 2 oyun:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.matematikxyz.matematikoyunudortislem

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.matematikxyz.matematikoyunu

Ikinci oyunu online denemek istersen http://kenan.com.tr

vatandaşa kafam girsin!..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    furkiak bunu yazdı
    GodKlaus bunu yazdı
    furkiak bunu yazdı

3x3 neysede nxn uzun olmaz inş çünkü telefon bu taşar :D onun dışında sabit istemiyorsan datagridolarak listview kullanabilirsin.

http://www.exceptionbound.com/programming-tut/android-tutorial/add-android-multicolumn-listview-android

Androidden cidden soğuğum kotlin denedim bir ara ama pek ilgimi çekmedi. Normalde aklımda 7 aşamalı vardı. 2x2 3x3....8x8e kadar ama ekranda 8x8 yaptığım zaman cidden küçücük kalıyor tıklanmıyor bile.

O yüzden altta bir hocam paylaşmış fikir olarak kullanıcam sanırım "Matematik oyunu" diye bir uygulamasını.

Onu yapabilirim diye umuyorum :D

Toplam Hit: 1824 Toplam Mesaj: 10
android app cellselection