folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Anlam Veremediğim Bankacılık Olayı

Anlam Veremediğim Bankacılık Olayı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Her ayın 5 inde kk hesap kesim tarihim 5 i gecesi kesilir 6 si ekstrem çıkmış olur

Ayın 5 inde tatil aldım direkt otelden mail order geçildi mesaj geldi kartınızdan geçilmiştir diye limitten de düştü provizyon bekleyen işlemlerde göründü buraya kadar herşey normal

6 sı ekstreme baktim harcama görünmüyor donem içine baktim sonrası icin görünmüyor zaten provizyon bekliyordan çıkmış

Müşteri hizmetlerini aradim ordaki kadin gördü ben dedim niye goremiyorum işletme muhasebelestirmemis ondan dedi ne kadar beklerim dedim isletmeye bağlı dedi

Suan ki durum para geçildi ama odeme ısteyen yok :)

Bir anlam veremedim

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    streetw1se
    streetw1se's avatar
    Erkek

gün sonu alınmamış olabilir mi? muhasebeleştirme diye bişey olamaz çünkü bu postan geçmiş, muhasebeyle ne ilgisi var. benim tahminim günsonu kısmıyla ilgilidir bu durum

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    streetw1se bunu yazdı

gün sonu alınmamış olabilir mi? muhasebeleştirme diye bişey olamaz çünkü bu postan geçmiş, muhasebeyle ne ilgisi var. benim tahminim günsonu kısmıyla ilgilidir bu durum

Bende öyle düşündüm 3. Gün olacak ama yarın nir arayım diyorum 

İlk defa başıma geldi :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

çok başıma geldi hiç bir sıkıntı olmaz. en fazla olabilecek şey ödemen karşı tarafa ulaşmayabilir ulaşmaz ise parayı tekrar talep ederler.

şöyle oldu bende 4-5 defa oldu ama en garibini anlatıyorum.

oteli aldım 1 hafta öncesinden , konakladım , 2-3 gün kaldım  , ertesi gün dönücem bodruma otobüse bindim 2-3 saat sonra otelden aradılar ödeme ile ilgili bizim hesabımıza geçmemiş banka provizyondaki işlemi iptal etmiş , gelip ödeme yapabilirmisiniz dediler , dedim ben otobüsteyim dönüyorum iban atın havale yapiyim dedim.

bankaya sordum gerçekten neden oldugu belli olmayan bir sebepten 3-4 gün provizyonda kaldıktan sonra ödeme iptal olmuş.

Bunun zaten 2 türlü çözümü var , bazı satıcılar işlem provizyondan çıkıp gerçekten ödeme onlara geçene kadar işlemi onaylamaz bekletir bunu genelde e-ticaret siteleri yapar.

Bazı yerlerde işte mail order ile çok fazla çalışan otel vb. yerler ödemenin gelmesini beklemeden rezervasyonunuzu yaparlar çünkü orada beyan esastır yani ödemesini yapmasan bile sen o odayı ayırtmış oluyorsun zaten.

sıkıntı olmaz sadece olurda otel senden tekrar ödeme talep ederse bana gelmedi vs olarak söylerse bankayı arayıp teyit et paranın hesabına döndüğünü.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Memento_mori
    Memento_mori's avatar
    Erkek

bir kaç sene önce bi arkadaş rica etti bilet aldım, ardından internet şubesinden kontrol ettim bekleyen provizyonda..

bilet kullanıldı, ben arkadaştan parayı aldım, bi baktım ekstrede yok, bankayı aradım iptal etmişsiniz problem yok dedi,

firmayı aradım bilet kullanıldı tahsilat tamam sorun yok dediler..

o kadar ısrar ettim parayı sahiplenmediler :) sonrası bekledim bekledim talep eden de olmayınca bi yardım kuruluşuna gönderdim.

boş
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dbcooper
    dbcooper's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

Her ayın 5 inde kk hesap kesim tarihim 5 i gecesi kesilir 6 si ekstrem çıkmış olur

Ayın 5 inde tatil aldım direkt otelden mail order geçildi mesaj geldi kartınızdan geçilmiştir diye limitten de düştü provizyon bekleyen işlemlerde göründü buraya kadar herşey normal

6 sı ekstreme baktim harcama görünmüyor donem içine baktim sonrası icin görünmüyor zaten provizyon bekliyordan çıkmış

Müşteri hizmetlerini aradim ordaki kadin gördü ben dedim niye goremiyorum işletme muhasebelestirmemis ondan dedi ne kadar beklerim dedim isletmeye bağlı dedi

Suan ki durum para geçildi ama odeme ısteyen yok :)

Bir anlam veremedim

Hocam %90 önümüzdeki ayın ekstresine yansır. %10 bu ayın ekstresine bir şekilde sonradan eklerler.

Ama kesin ödersin :)

yan yatarak üzüm yiyen roma imparatoru
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Yanılmıyorsam aralık ayinda kk kartımdan 4000 tl civarinda bir cekim olmustu odemeyi ise subatta yaptim 10_15 gun once slip var elimde odeme alinmis gorunuyordu ama banka neredeyse 2 ay sonra tahsil etti galiba firma gun sonu filan almamisti, biraz bekle kesin gözükür,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Otelle dun yazmıştım bugün yansımış

Bugüne yansımış

Toplam Hit: 850 Toplam Mesaj: 8
mail order bankacilik