folder Tahribat.com Forumları
linefolder Web sitesi Güvenliği, DOS - DDOS Saldırıları...
linefolder Antivirüs Lerin Sezgisel Algılaması Ve Yapmamanız Gerekenler ( Önemlidir )

Antivirüs Lerin Sezgisel Algılaması Ve Yapmamanız Gerekenler ( Önemlidir )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Sitemin facebook login modülünde bir sorun çıkmıştı ve artık bu lanet facebbok un sorunlarından dolayı tamamen kaldırdım modülü.

Daha sonra ise giriş yapamayanlar için bir açıklama sayfası açtım.

x.com/facebook-login-modülü-hakkinda diye.

sonra bir arkadaş bana ulaştı ve sitende virüs var dedi. Dedim ki ne virüsü ?

kaspersky nin bu sayfada uyarı verdiğini söyledi. ükledim ve denedim. ve gerçektende kaspersky sezgisel tarama modülü şu uyarıyı veriyordu

facebook ile ilgili dolandırıcılık şüpesi.

daha sonra bir kaç antivirüs ilede denedim ki gerçekten seçtiğiniz başlığa yani kullandığınız kelimelere ve içeriğe göre sezgisel tarama uyarı verebiliyor.

Bu sebepten uyarmak istiyorum ki linklerinizde veya sayfalarınızda seçtiğiniz kelimlerin pishing şeklinde algılanması muhtemeldir.

Bu tip uyarılarla karşılaşmamak için kelime ve içerik seçiminizde dikkatli olun.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

eskiden 3000 4000 virus varken antivirusler mantıklı çalışıyordu

şimdi milyonlarca virus varken artık sapıtıyorlar ve tahmini tanıma yöntemlerine doğru gidiliyor. bunları atlatmak da oldukça kolay.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

eskiden 3000 4000 virus varken antivirusler mantıklı çalışıyordu

şimdi milyonlarca virus varken artık sapıtıyorlar ve tahmini tanıma yöntemlerine doğru gidiliyor. bunları atlatmak da oldukça kolay.

Evet doğru.

Ama ben atlatmayı değil tam tersine iyi bişi ypaayım derken yanlış duruma düşmeyin anlamında söylüyorum :)

Toplam Hit: 2145 Toplam Mesaj: 3