folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Aöf De Okuyanlar Bilgisi Olanlara Bir Sorum Var

Aöf De Okuyanlar Bilgisi Olanlara Bir Sorum Var

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

şu anda bir arkadaşım var çocuk meslek yüksek okulunu bitirdi yani okulla alakasının kesilme sini bekliyor http://aofkayit.anadolu.edu.tr/menu.asp?sid=21d1be1b2a37696d4a0cd19130892e57 şu linktede 2. üniversite olarak okuma gibi bir durumlardan bahsediliyor

soru1: makina bölümünden mezun olan kişi bunlara başvurabiliyormu

soru2: burayıda okursa kısa dönem askerlik mi yapar yoksa gidip kendi bölümünün devamını okuyup 4 seneliğe tamamlaması mı gereklidir

(yanlış anlaşılmasın askerlikten kaçmak için okumuyor işi için gerekli ;))

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    soru 2 cevabı  evet 4 yıllık aöf bölümlerinden birini bitirdiğin vakit kısa dönem askerlik  yapma hakkına sahipsin

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaZaR
    YaZaR's avatar
    Erkek

bulundugun ildeki aof burosunu ara daha kesın ve net bılgı alabılırsın ...

küçükken çikolata için agladım ... büyüdüm senin için aglıyorum .....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mrtctn_
    mrtctn_'s avatar
    Erkek
    merhaba arkadsım bende acıkogretım okuyorum 2. unıversıte..arkdasın 2 yıllık tan mezun olduysa okuyamıyor.. 4 yıllıkta okuyor veya mezun olman sartı var.. ok..

"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkûmdurlar." M. Kemal ATATÜRK
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    makina müh mezunu değil 2 senelik yani meslek yüksekokulu mezunu 2 senede turizm otelcilik okudu diyelim sınava girmedi o zaman kısa dönem yapamaz dimi sonuçta 4 senelik olmuyor 2+2 oluyor kısa dönem olmaz bence ama daha iyi bilenler olursa iyi olur

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GeFORC3
    GeFORC3's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı:
    -----------------------------

şu anda bir arkadaşım var çocuk meslek yüksek okulunu bitirdi yani okulla alakasının kesilme sini bekliyor http://aofkayit.anadolu.edu.tr/menu.asp?sid=21d1be1b2a37696d4a0cd19130892e57 şu linktede 2. üniversite olarak okuma gibi bir durumlardan bahsediliyor

soru1: makina bölümünden mezun olan kişi bunlara başvurabiliyormu

soru2: burayıda okursa kısa dönem askerlik mi yapar yoksa gidip kendi bölümünün devamını okuyup 4 seneliğe tamamlaması mı gereklidir

(yanlış anlaşılmasın askerlikten kaçmak için okumuyor işi için gerekli ;))

-----------------------------

Makinayı bilmiyorum ama bizim 2 yıllık bilgisayar programcılığını bitirdikten sonra direk olarak aöf işletme bölümüne 3.sınıftan devam edebiliyorsunuz(tabi bi sedene hazırlığı war toplam 3 sene okunio) doğal olarak işletmede 4 yıllık bir bölüm olduğundan askerlik kısa dönem oluyor...

makina içinde illaki bişeyler vardır en iisi önce bi okula sorun sonrada bulunduğun şehirin aöf bürosuna...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    yok bu 4 seneliğe tamamlamıyor kendi bölümünü seviyor ayrıca farklı bir bölüm okumak istedi öyle yani aöf büroları nerdeyse sorayım bari

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

1 - eet başvurabilir.

2- askerliğini kısa dönem yapar...

Living Death
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    god
    god's avatar
    Erkek
    arkadaslar ben meslek yuksekokulu halkla iliskiler mezunu oldum, dikey gecis hakkimi kullanarak aöf isletmeye kaydolmayı düsünüyorum. aöften mezun oldugumda astsubay ya da kisa donem askerlik yapma şansım var mıdır? saygılar

All is well
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skandal
    skandal's avatar
    Dişi
    arkadaşının kısa dönem askerlik yapabilmesi için 4 yıllık üniversite bitirmesi şart. isterse 5 tane 2 yıllık üniversite okusun yinede kısa dönem yapamaz :)..

Kısa bir öyküdür hayat; uğruna upuzun acılar çektiğimiz. Kısa bir türküdür; birkez daha söylemek için delirdiğimiz...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek
    hojam dikey geçiş yapsın, işletme veya iktisat olarak devam etsin. lisans tamamlandıktan sonra kısa dönem yapabilir.

///______________
Toplam Hit: 1675 Toplam Mesaj: 11