Apple TV Hakkinda Dns Vpn

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek

Uzun zamandir Apple TV4K kullaniyorum bildiginiz uzere uygulama magazasindan ulkelere gore indirdiginiz uygulamalari calistirabiliyorsunuz ama USA icin indirdigim uygulamalari acamiyorum bunlar genelde canli yayin kanallari vs.

Uygulamayi actiginizda bulundugunuz konum icin uygun degildir gibi uyarilar geliyor.

Kisa bir arastirma yaptim bu sitede yapilmasi gerekenleri yazmislar ama denedim ise yaramadi.

https://support.unlocator.com/article/56-how-to-setup-apple-tv

Verdigi DNS internette gezinmemi sagliyor sadece uygulamalari bu uyari ile calistiramiyorum.

DNS yontemi ile bu sorunu sizce asabilir miyim?

Modeme VPN kur derseniz modeme kurulum + aylik abonelik odemem lazim bunu istemiyorum.

Bu uygulamalari calistirmak sizce mumkun mu?

Ayrica Apple TV de konum USA ayarli ve USA Apple hesabim olmasina ragmen bir turlu bu sorunu asamadim site ise yariyor gibi anlatmis ama atladigim bir yer mi var anlamadim.

KNOWLEDGE IS POWER!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dalyKadir
    dalyKadir's avatar
    Erkek

modemi sadece dumy cihaz gibi kullan önüne bir router koy. onun ile vpn vs oynarsın.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek
    dalyKadir bunu yazdı

modemi sadece dumy cihaz gibi kullan önüne bir router koy. onun ile vpn vs oynarsın.

Cok masrafli olur bu boyle yaa DNS ile cozmek mumkun degil mi sence?

Baslikta VPN diye belirttim aslinda ama onu dikkate almayabiliriz.

KNOWLEDGE IS POWER!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

yurtdışı hesapları ile o ülkeye ait uygulamaları indirseniz bile müzik video akışı epub gibi telif içeren içerikler her ülkede farklı firmalar tarafından tescil edildiği için bu şekilde bloke edilmesi normaldir

netflix usa içerikleri veya japonya içerikleri gibi Türkiye de lisansı başka firmada olduğu veya hiç lisanslamadığı için yasal şekilde izlemek mümkün değil.

bu sebeple tek çare vpn gibi gözüküyor ücretsiz streaming destekli modeme kurulan vpn varmı bilmiyorum varsa bile kotalıdır oda tv izlerken 10dk da biter 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

yurtdışı hesapları ile o ülkeye ait uygulamaları indirseniz bile müzik video akışı epub gibi telif içeren içerikler her ülkede farklı firmalar tarafından tescil edildiği için bu şekilde bloke edilmesi normaldir

netflix usa içerikleri veya japonya içerikleri gibi Türkiye de lisansı başka firmada olduğu veya hiç lisanslamadığı için yasal şekilde izlemek mümkün değil.

bu sebeple tek çare vpn gibi gözüküyor ücretsiz streaming destekli modeme kurulan vpn varmı bilmiyorum varsa bile kotalıdır oda tv izlerken 10dk da biter 

Anladim hocam eyvallah

KNOWLEDGE IS POWER!
Toplam Hit: 766 Toplam Mesaj: 5
vpn dns vpn apple tv