Arduino Tek Başına Yeterli Midir

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocalarım şimdi şöyle birşey yapacağım..

Öncelik olarak Cross Platform ile arduino haberleştirmek istiyorum ama hangi yolu izlemem gerektiğini bilmiyorum.. 

*1 Adet Android telefonum var 

* 1 Adet Arduinom var 

Şuan 2 si arasındaki iletişimi Web Socket ile yapıyorum Şöyle ki Android den Socket'e Socket den Server'a (Laptop) Server'dan seri port ile arduino ya veri aktarıyordum 1 bitlik Verileri gönderirken şu şekilde yapıyordum

data="S"+data+"E";

for (var i in data)

{

SerialWrite(data[i]);

}

Şeklinde bit bit gönderiyordum Arduino dan alıyordum... Şuan Laptop'a bağlıyım yani Laptop'u aradan çıkarmak istiyorum...

Kafamda 3 adet soru var 

1- Arduino ya ESP8266 ESP-12E wifi modülü takıp Web Socket'i dinlemek beni yavaşlatır mı ? Şurda abim söyledi ( http://www.tahribat.com/forum/arduino-ile-ilgili-soru-223011#msg2768095 )

2- Arduino raspberry'e bağlasam ikisini birlikte kullansam Rasperry bana hız katacak ve işlemlerimi raspberry üzerinden yapıp arduino seri porttan göndersem nasıl olur ?

3- ikisinin arasındaki + lar ve - ler neler olur  veya başka bir alternatif var mı ? Bluetooth modülü işimi görmüyor 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

minik bir up olsun 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek

ESP8266 arduino ile iletişim kurmanı sağlar, Arduino'nun herhangi bir ağa bağlanabilmesini istiyorsan bu yeterli.

Raspberry Pi kullanman için nedenin olması lazım. Mesela görüntü işleyip ona göre bir servoyu hareket ettireceksen görüntü işleme kısmı için Raspberry kullanmalısın. Raspberry Pi senin senaryonda laptopun yerini tutacak olan şeydir, zaten kendisi de bir mini bilgisayar.

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

@LightSaber ,

Anladım hocam benim kafamdaki soru işareti şu . Mesela Web Socket yazarsam arduino ya bu kaldırır mı socket'i ? Sürekli bir sinyalizasyon işlemi var . Wifi modülüne gelen verilerin hızı ve arduinonun onu cevaplama hızı yeterli olur mu bunu merak ediyorum aslında

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

@LightSaber ,

Anladım hocam benim kafamdaki soru işareti şu . Mesela Web Socket yazarsam arduino ya bu kaldırır mı socket'i ? Sürekli bir sinyalizasyon işlemi var . Wifi modülüne gelen verilerin hızı ve arduinonun onu cevaplama hızı yeterli olur mu bunu merak ediyorum aslında

Bak adamlar yapmış bir kütüphane: https://github.com/morrissinger/ESP8266-Websocket

Because of limitations of the current Arduino platform (Uno at the time of this writing), this library does not support messages larger than 65535 characters.

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

@0x656e bu konularda bilgili hocam ona bir danış istersen.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

@1049 tamamdır hocam kafasının etini yerim artık bişey olursa :D

@Lightsaber kaynak için teşekkürler inceleyeyim bir :)

Toplam Hit: 1102 Toplam Mesaj: 7
arduino arduino raspberry