folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Ardunio Kullanarak İki Bluetooth Haberleşmesi

Ardunio Kullanarak İki Bluetooth Haberleşmesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniper_tnr
    sniper_tnr's avatar
    Erkek

Merhaba Arkadaşlar,

Bitirme projesi olarak bluetooth speaker ı seçtim 

Proje içeriğinde bir kablo ile giriş sinyali verip(Telefon,Radio,PC vs.) 1.bluetooth modülü veriyi alıp 2.bluetooth modülüne aktarıp daha sonra amp. ile hoparlöre ses iletmesi gerekiyor .

İlk defa arduino kullanıyorum.Arduino'yu bilgisayarda açtığımda com'u görebiliyorum fakat AT komutunu gönderemiyorum.Örneğin ; AT yazıp Enter yaptığımda OK yazması gerekiyor fakar hiçbirşey çıkmıyor. Hem bu konuda hemde bu projenin arduino kodları konusunda yardımcı olabilecek birisi varsa sevinirim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    k2ankaya
    k2ankaya's avatar
    Erkek

Hocam anlamak için soruyorum bu şarkı dediğin mp3 ya da wav dosyası olacak muhtemelen;bunu hangi veri formatında transfer edeceksin alıcı bluetootha?

Everybody has a plan.Till they get punched in the mouth. MT
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aercys
    aercys's avatar
    Erkek
    sniper_tnr bunu yazdı

Merhaba Arkadaşlar,

Proje içeriğinde bir kablo ile giriş sinyali verip(Telefon,Radio,PC vs.) 1.bluetooth modülü veriyi alıp 2.bluetooth modülüne aktarıp daha sonra amp. ile hoparlöre ses iletmesi gerekiyor .

İlk defa arduino kullanıyorum.Arduino'yu bilgisayarda açtığımda com'u görebiliyorum fakat AT komutunu gönderemiyorum.Örneğin ; AT yazıp Enter yaptığımda OK yazması gerekiyor fakar hiçbirşey çıkmıyor. Hem bu konuda hemde bu projenin arduino kodları konusunda yardımcı olabilecek birisi varsa sevinirim.

Hocam AT komutunu nereye gönderiyorsun?

AT komutlarını arduino'dan bluetooth modülüne göndermen gerekiyor.

Eğer bilgisayara usb-ttl çevirici ile bluetooth modülünü bağlayacaksan bilgisayarında terminal programı olması gerekli.

Birde elindeki modülün Baud Rate değerini biliyor musun? 

0x62 0x75 0x6e 0x75 0x20 0x79 0x61 0x7a 0x61 0x6e 0x20 0x74 0x6f 0x73 0x75 0x6e 0x2c 0x20 0x6f 0x6b 0x75 0x79 0x61 0x6e 0x61 0x20 0x6b 0x6f 0x73 0x75 0x6e
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Ek olarak rx tx pinlerini doğru bağladığından emin ol 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniper_tnr
    sniper_tnr's avatar
    Erkek
    aercys bunu yazdı
    sniper_tnr bunu yazdı

Merhaba Arkadaşlar,

Hocam AT komutunu nereye gönderiyorsun?

AT komutlarını arduino'dan bluetooth modülüne göndermen gerekiyor.

Eğer bilgisayara usb-ttl çevirici ile bluetooth modülünü bağlayacaksan bilgisayarında terminal programı olması gerekli.

Birde elindeki modülün Baud Rate değerini biliyor musun? 

aynen öyle yapıyorum ama sorunum ardunio yazılımının ekranında hiç komut göremiyorum 
    HC05 kullanıyorum 38400 standart Baud Rate

Toplam Hit: 1846 Toplam Mesaj: 5
arduino arduino uno arduino bluetooth speaker hc05