folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Arkadaşlar Macbookta Hem Windows Hem Mac OS Nasıl Kurulur ?

Arkadaşlar Macbookta Hem Windows Hem Mac OS Nasıl Kurulur ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Derin Meva
    rebelpower
    rebelpower's avatar
    Erkek

beyler hayırlı akşamlar herkse macbooka diğer dosyalara zarar vermeden. yani diski hiç biçimlendirmeden. windows nasıl kurabilirim yardımcı olabilecek bir arkadaşım varmıdır ??? Bugün bi şekilde bunu bitirmem lazım :( yardım lütfen..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buz_mavisi
    buz_mavisi's avatar
    Erkek

Boot Camp

Kendi içerisinde olması lazım yoksada indir storeden basit bişey.Kurulumu kolay abuk sabuk link vermiyim bootcamp ile kurulum aratırsan bulabilirsin.

Dur! Sus! Dinle! Kim Geliyooooorrrrr Kim Geliyoooooorrrr !..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpArK
    SpArK's avatar
    Erkek

Boot Camp Assistant zaten kurulu geliyor. Manueli okursan cok rahat ve kolay yaparsin.

http://manuals.info.apple.com/MANUALS/1000/MA1636/en_US/boot_camp_install-setup_10.8.pdf

Zaten program seni guzel ve basit bir dille yonlendiriyor. Olmazsa https://www.virtualbox.org/ ile sanal makina olarak windows kurarsin mac uzerinde.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Derin Meva
    rebelpower
    rebelpower's avatar
    Erkek

hocam bi yerde buldum olay bumudur düzelteceğiniz yerler varmıdır cihaz elimde kalır yada en ufak bir veri kaybı olursa bittiğim andır.

in7 yi kurmak icin bootcamp i acin daha sonra size 3 tane isaretleme secenegi geliyor en usteki win7 cdsi yaratmak icin onu isaretlemeyin ortadaki windows driverlari icin bunu isaretleyin sanirim elinizde windows driverlari yok en alttakini de isaretleyin ki o zaten win7 kurmak icin. 

Sonra size disk nasil bolmek isteginizi soruyor irdan istediginiz kadar kismi surukleyerek secin. Sectikten sonra win7 cd sini takin ve diski bol gibi bisey cikiyor ona basin. 

Mac restart atacak ve kuruluma gececek daha sonra kurum yaparken boldugunuz kisim bootcamp olarak gozukecek o kismi formatlamaniz gerekiyor. Bootcamp kisminin uzerine basip gelismis seceneklerden formata tiklayin. Format tamamlandiktan sonra devam diyer win7 yi kurun. 

Win7 kurulumu tamamlandiktan sonra diski bolmeden once internetten mac in indirmis oldugu windows support klasorunu flash bellege alin ve bunu windows tarafina kurun. 

Islem tamam. 

Windows mac isletim sistemlerinden hangisini acmak istiyosaniz restart yaptiktan sonra elma logosu gelmeden oncr alt tusuna basili tutmaniz gerekir ki bu sayede isletim sistemi secebilirsiniz. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Ben de böyle bi konu açtım hocam oraya bakabilirsin ama çok da memnun kalmadım. Bi yazılım vardı ismini unuttum arkadas onunla kurdu. Mac açıkken aynı anda Windows a geçebiliyorsun, anlık dosya taşıyabiliyorsun baya güzel Bi şey, ben de onu kullanacağım. P ile başlıyordu ismi geldi aklıma :) Parallel desktop diye. Onun videolarına bi bak hoşuna giderse bootcamp e hiç girme

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Derin Meva
    rebelpower
    rebelpower's avatar
    Erkek

Konu Silinebilir.

rebelpower tarafından 11/Oca/14 09:32 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 887 Toplam Mesaj: 6