folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Arsa İstimlak Meselesi

Arsa İstimlak Meselesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    overbite
    overbite's avatar
    Erkek

merhaba arkadaşlar,

bizim mahallede eskiden gecekondu varmış yaklaşık 30 sene önce devlet okul yapacaz diye evi yıkmış vs. orda ne olduysa tam detayını bilmiyorum.

geçen hafta eve bi zarf geldi, üzerine adres elle yazılmış ptt ile gönderilmiş.

içinde yazdığına göre bizim xx ada yy parsel de 140 metre arazi istimlak edilmiş de eğer şimdiye kadar hiçbi girişimde bulunmadıysanız bizimle görüşün istimlak bedelini devletten alalım diyor.

önce benim garibime gitti, zarftan çıkan kağıtta nerden geldiğiyle ilgili hiçbir şey yazmıyor. sadece altında bir telefon numarası var.

peder numarayı aramış, bir avukatın ofisiymiş.

bizimle ilgili arsa, tapu vs. kayıtlarına herhangi bir avukatın böyle hunharca erişebilmesi mümkün mü? şimdiki evin adresine bile ulaşmış adam.

legal olarak avukatlar böyle sorgulama yapabiliyor mu?

ayrıca yazan ada parsel numaralarıyla sorgulayınca o yapılan okulun yanındaki yolu gösteriyor, bağ bahçe yazıyor, ama arsa 550 m^2, 4 ortak olduğundan bize 139 m^2 düşüyormuş. adam onu bile hesaplamış

diğer ortaklara böyle bir kağıt gelmedi, sadece bize geldi

eğer bunlar doğruysa biz 139m^2 için ne kadar alırız, bu hesaplamada rayiç bedeli mi kullanılıyor? öyle ise yolun rayiç bedeki m^2 si 377 tl yazıyor belediyenin sayfasından sorgulayınca

avukat 2 sene sürer dava demiş, uğraşmaya değer mi?

ulan bir susar mısın?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Tam emin degilim ama ilk 1 ay icinde belediyeye itiraz edersen istimlak edilmiyor diye birsey duydum eminim degilim arastirin zaman gecmeden

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    overbite
    overbite's avatar
    Erkek

hocam malesef olay yeni değil, bağ, bahçe olarak görünen yere okul ve yol yapılması 30 sene önce oldu. bu avukatın bize yazı göndermesi geçen hafta oldu.

benim asıl merak ettiğim bizimle ilgili bu bilgilere herhangi bir avukatın böyle erişimi legal mi? çünkü gönderdikleri zarfın üzerinde sadece bizim adresimiz elle yazılmış, gönderenin adı adresi yok. içinden çıkan yarım a4 kağıtta bunların avukat veya hukuk bürosu olduğuyla ilgili hiçbir bilgi yok. olayı anlatıp altına bir kadın ismi ve cep telefonu yazmışlar. peder aradığında bu kadın avukatın sekreteri olduğunu söylemiş ama ismi doğru mu yanlış mı belli değil.

benim aklıma bu bilgilere illegal yolla erişip de sonra başları ağrımasın diye uydurma isimle ve açık hatla iş yaptıkları geliyor. yoksa bir avukat veya hukuk bürosu neden göndereceği kağıtlarda kim/ne olduklarını yazmasın ki?

overbite tarafından 29/Eyl/15 09:34 tarihinde düzenlenmiştir

ulan bir susar mısın?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

dolandırıcılık olma ihtimalinide unutmamakta fayda var.

dava acıcam 500 lira

dosya masrafı 250 lira

basvuru parası 500 lira 

gibi gibi

samaccc tarafından 29/Eyl/15 09:39 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    homesick
    homesick's avatar
    Erkek

Hocam Rayiç bedele itiraz edersin sıkıntı değil belediyenin verdikleri en alt seviyeden piyasa fiyatı ile arasında bir değer verirler...

Ama avukatlar ile uğraşma git bağlı olunan belediyeye onlara durumu izah edersin ve istimlak hakkı varsada herhangi bir avukat çözer...

Belediyeden anlamazsa yada bilen biri çıkmazsa tapuya git tapu defteri denen birşey var bu zamana kadar o ada parsel neydi ne olmuş herşey yazılır ordan da duruma bakabilirsin

Toplam Hit: 916 Toplam Mesaj: 5
arsa istimlak