folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Artık Bilim Kurgu Değil: Adobe Voco

Artık Bilim Kurgu Değil: Adobe Voco

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek

Selam hocalar, Adobe geçenlerde düzenlediği etkinlikte deneysel projelerinden biri olan "Photoshop'un ses için olan hali"  Adobe VoCo'yu tanıttı.

20 dakikalık bir konuşmayı dinledikten sonra o kişiye yazdığınız şeyi söylettirebiliyor. Gerçekten müthiş.

https://www.youtube.com/watch?v=I3l4XLZ59iw

Adobe kendi blogunda projeden şöyle bahsetmiş:

"When recording voiceovers, dialogue, and narration, wouldn’t you love the option to edit or insert a few words without the hassle of recreating the recording environment or bringing the voiceover artist in for another session? #VoCo allows you to change words in a voiceover simply by typing new words. Have to hear it to believe it? Check out a live demo using a recording of co-host Jordan Peele’s voice."

Tam bakamadım ama paper burda: http://gfx.cs.princeton.edu/pubs/Jin_2016_CAC/CUTE-icassp_2016.pdf

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Adobe' nin tek rakibi yine adobe,

Robinson_Crusoe tarafından 11/Kas/16 17:40 tarihinde düzenlenmiştir

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Claw
    Claw's avatar
    Erkek

Şu yorum çok güldürdü :)

http://prnt.sc/d5zmvn

Real Eyes Realize Real Lies
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek

Simdi benim sesimi dinleyip yazilan metni benim sesimlemi konuscak bi zimbirti

Montajin nirvanasi

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek

Güvenlik? Voco ile gerçek sesi ayırmaya yarayan bir argüman var mı? Bu hayat kurtarır hayat bitirir, ne arkadaşlık ne evlilik.

Errare Humanum Est
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek
    TaRuZ bunu yazdı

Güvenlik? Voco ile gerçek sesi ayırmaya yarayan bir argüman var mı? Bu hayat kurtarır hayat bitirir, ne arkadaşlık ne evlilik.

videonun sonunda diyor hocam, ayırt edilebilecek bir forma sokmak için çalışmalar devam ediyormuş ancak bunun için ek çalışmalar yapılması tehlikeyi ne kadar hafifletir ayrı bir konu. yine de iyi analiz edildiğinde anlaşııyordur diye tahmin ediyorum, o kadar da kusursuz değildir heralde?

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek
    Lightsaber bunu yazdı
    TaRuZ bunu yazdı

videonun sonunda diyor hocam, ayırt edilebilecek bir forma sokmak için çalışmalar devam ediyormuş ancak bunun için ek çalışmalar yapılması tehlikeyi ne kadar hafifletir ayrı bir konu. yine de iyi analiz edildiğinde anlaşııyordur diye tahmin ediyorum, o kadar da kusursuz değildir heralde?

Gördüğün gibi videonun sonuna bakmadım.  Baksam da ingilizce iyi değil.  Ben bakmadıysam 'şuan karın yanımda al sesini dinle;' mahmut pompa süper'" diyen bir telefon görüşmesinden sonra kimse bakmaz gerisine :) 

Errare Humanum Est
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo
    TaRuZ bunu yazdı
    Lightsaber bunu yazdı
    TaRuZ bunu yazdı

Gördüğün gibi videonun sonuna bakmadım.  Baksam da ingilizce iyi değil.  Ben bakmadıysam 'şuan karın yanımda al sesini dinle;' mahmut pompa süper'" diyen bir telefon görüşmesinden sonra kimse bakmaz gerisine :) 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

ahaha mürit dinledin heralde videoyu.  kiss my wife dedirtiyo çayna eleman.

bunu crazytalşkla birleştircen ohh

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

20 dakikalık konuşma rasgele cümlelerden mi oluşuyor yoksa belli bir metnin mi okunması lazım

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
Toplam Hit: 2062 Toplam Mesaj: 10
adobe voco sesli photoshop