folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Askeriye Ve Sınavlar Hakkında..

Askeriye Ve Sınavlar Hakkında..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    candas_seven
    candas_seven's avatar
    Erkek
    merhaba arkadaslar ben bu sene askere gitmem gerekir iken hiç bir sey ile ilgilenmedim..benim tek derdim su 6 7 tan fark derslerimide verip b sezon sonunda lise diploması ile gidip belkide askeriye içinde kalmayı istemekti..şimdi benim merak ettigim su egerki ben askeeriyede de okuyabiliyorsam..bu askeriyedeki kalma sınavllarına işte uzman er ve erbas gibi sınavlara ne zaman girecem..bir cakışma olurmu..cünü diplomasız gibip btüün sansımı egale etmek istemiyorum..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    candas_seven
    candas_seven's avatar
    Erkek
    yas ortalamamız ya 20 altında yada kimseler askere gitmemiş bu sitede:)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uguraga
    uguraga's avatar
    Erkek
    Uzman Çavuş olabilmek için bile en az lise mezunu olman gerekir. 

ölüm hiçbir şeydir.. asıl, yenilmiş ve şerefsiz yaşamak her gün ölmektir...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BLuesLive
    BLuesLive's avatar
    Erkek

dostum ekle benım msn yi :D

bende bu snee gidiorum 88 / 1 subatta edirneden ilk devra kalkıyor bende lise- muhasebe mezunuyum acaba ben cavus olrak mı gitcem gerci silüs gelemdi dahah ama hereklz üle dior muhasebeb emzunalrı cavus o9luyormus :S

bide insallah bende denicem askerde kalmayı sınavalr alalhın izniyle gircem kısmet belki kalırım gerci kazanamasam bile bascam fiari ömür boyu asker :D

sivil hayta döncende noclak aq

:) 

....// iLeTisim : run0@Live.Com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    West
    West's avatar
    Erkek

Uzman çavuş olabilmen için lise diplmanın olması şart ewet. Sınavlar ise yapılacağı zaman birliklere gönderiliyor başvurmak isteyenlerden giriyor işte. Sen tsk nın sitesine gir ordan tam tarih alabilirsin bence burda onu bilen olmaz. Sanırım her sene yapılıyor bu sınav. Ben askerde iken astsb. lık için yazı gelmişti ve sadece yüksekokul bitirenler girebiliyordu. Taburdan iki arkdaş girdi sınavdan çakıverdiler :D

Muhasebe mezunu olanlar çavuş oluyor diye birşey yok. Ben lise mezunu fakat a.ö öğrencisi olarak askere gittim ve hv.svn çvş. oldum.. Tamamen şans meselesi yanılmıyorsam. Çünkü bölükte 4 tane yüksek okul mezunu vardı hepside er olarak gelmişti..Bunu nedeni ise B grubu olmalarıydı..

west[at]tahribat.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    candas_seven
    candas_seven's avatar
    Erkek
    yani diploma olmadan gitmenin bir manası yok..diplomayı bekliyelim biz o zaman..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sertan_06
    sertan_06's avatar
    Erkek
    s.s kanununa göre diplomayı beklemende fayda var tabi ama çavuşluğa güvenme derim bide arkadaşlar askeriyede kalcam diyolar o kadar disiplini tahribatta kaldıracak varmı acep

spor akademisi hazırlık kurslarımız ankarada açılmıştır.tbt dekilere duyurulur.firtina_kickbox@hotmail.com
Toplam Hit: 1082 Toplam Mesaj: 7