folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Askerlik -- Sağlık Sorunları

Askerlik -- Sağlık Sorunları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anisiz59
    anisiz59's avatar
    Erkek

evet askere gidecek arkadaşların açtığı başlığı görünce aklıma geldi,

askerlikte bazı durumlarda askerlikten muafiyet yada kısa dönem uzun dönem olması söz konusu olabiliyor

hani aşırı kilolu yada tüztabanların askerlik yapmaması gibi,,

peki göz bozukluğu konusunda bilgisi olan var mı,, TSK nın sağlık yönetmeliğine baktım

tek göz 10 numara yada iki göz toplamı 14 numara ve üstü ifadesi var , göz bozukluğundan dolayı  kesin kısa

dönem mi yapılıyor bilgisi olan var mı?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    Düztabanlar askerlik yapmıyor mu? İlk defa duyuyorum. Ben düztabanım :\

while (1<2)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

göz bozukluğunda iki gözün toplamı 14'ü geçerse askerden muafsın.onun dışında kısa dönem vs..yok.Atıyorum iki gözün toplamı 12 fakat birazda astigmatında varsa yine çürük alabiliyorsun.

kilodan muafiyet almakta çok zordur.150 kilo dahi olsan 5 yıl boyunca git,gel yaparsın askeri hastaneye.Hadi git koçum zayıflarsın seneye gel diye.Fakat göz bozukluğunda numaranın ilerlemesi veya düşmesi 18,19 yaşına kadar o saatden sonra sittin sene değişmez göz numaran.Tabi pc başında saatler geçirerek kendin daha çok bozabilirsin.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anisiz59
    anisiz59's avatar
    Erkek

peki bişey sorucam  benim gözlerim 7-8 numara miyop toplamda 15 ve ilerleme durdu ,

şu an ameliyatlarda üst sınır 12 miyop , yani türkiyede yapılan uygulanan, fakat numara arttıkça ameliyat riski de artıyor,

şimdi soracağım şu ben muayeneye gittiğimde adam gözlerin kaç bozuk dediğinde 7-8 dedim , bu muafiyet ben kısa

dönem yapmak istersem de engel mi,,,yani adam sen bu gözlükleri kullanarak yapamazsın mı diyecek ille ameliyat mı

olucam yapmak için?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scuderia
    scuderia's avatar
    Erkek
    bende epilepsi hastasıyım doktora sordum eskiden çürük nedeniymiş şimdi ilaçla kontrol altında tutulabiliyormuş ama ben 2 senedir ilaç kullanıyorum ama uykumu alamazsam(en az 10 saat) bayılıp kalıyorum bazı doktorlarda acemiden sonra çürüğe çıkarbilirsin diyo hastalığımın durumuna göre...

l enfer c est les autres Sartre ...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fcksystem
    Fcksystem's avatar
    Erkek
    Sanirim konuyu dagitacagim ama bir konuda merakim var okulda tum derslerini vermis oldugu halde ortalamasi tutmayan bir arkadasim var 84lu eylulde sinava giricegi icin okul ile iliskisi eylulde bitmis sayiliyor degilmi ? yaka paca askere goturmesinler elemani benim yuzumden :/ (diplomani alinca kesilir iliskin dedimde elemana :S)

Latte > AMD Readon HD 7990 praying > Intel Core i7-3970X kitty kitty > idiot idiot.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

Eğer gözlerin miyopsa tek gözle 10 numaraya kadar lazer ameliyatı olabiliyorsun

Eğer gözlerin hipermetropsa maalesef en fazla 6 numaraya kadar lazer olabiliyorsun.

Açıkçası ne istediğinide anlamadım.Hem gözlerden dolayı askerlikten yırtmak istiyorsun hemde yaa birazcıkta olsa askerlik yapayım diyorsun.Askerlik böyle ıvır zıvır fikirlerle vakit geçirilecek bir yer değil.Ben sadece bunu lafta söylerim ama yarın öbür gün bu söyledikerini askeri hastanedede söylesen ve onlarda benim gibi algılarlarsa sana bir hayli zorluk çıkarırlar.

Sorunun esas cevabına gelince.Sen şimdi ilk olarak sallamasyon bir sağlık kuruluşunda kontrol olacaksın.Doktor seni kontrol etmeden sağlam raporu verecek.Sende o raporla askerlik şubesine gitceksin.onlarda sana gerekli tarihleri verip eve yollayacakı.paşa paşa askerliğini yapacaksın.Ha diyeceksin muaf olacak adam ne yapacak o zaman.Şöyle sen şimdi sağlık kuruluşuna gittiğinde ben gözlerimden rahatsızım ve kanunlara göre muaf olucam raporda bunu belirtin dersin doktor'a.Sonra askerlikl şubesine gidersin.Onlarda seni Gümüşsuyu veya Gata'ya gönderir.Bu askeri hastanelerde 3 gün süren git,gellerin ardından muayene edilirsin.heyete sokulursun sonra muafiyeti alırsın.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cradle-Of-Filth
    Cradle-Of-Filth's avatar
    Erkek
    toplam 8 benimde aq 6 kaldı 14 e çürük almak ne feci bişeydir ya inş. ilerlemez 25 yaşına kadar.

WELCOME TO THE INTERNET! -The men are men. -The women are usually men. -15 year old girls are FBI agents.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek
    edit

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    Bence sen direk muaf olursun. Arkadaşı geri gönderdiler (yani gidiyom zannediyorken gidemeden eve döndü) 4-5 ay önce. Gözlerden dolayı

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
Toplam Hit: 3073 Toplam Mesaj: 10