Askerlik Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek

Bundan 15 gün önce polis çevirdi gbt de yoklama kaçağına düşmüşüm tebliğ kağıdı imzalattı tecil 2016 da bitmiş bende unutmuşum açıköğretimde okuyorum ama 2015 yılında kayıt yenilememiştim dün gittim şubeye ek c2 belgesini alıp tecil olmadığını söyledi diploma olursa olur dedi ancak sisteme bile bakmadı memur benim şimdi askere gitmemem lazım borçlarım yüzünden bu durumda ne yapmam lazım akşam lisesine kayıt olsam yeniden tecil hakkı doğarmı bana veya başka bir çözüm ne yapabilirim yoklama kaçağı durumunda dolaşssam problem teşkil edermi ?

Mod not. Konu yerlerine dikkat edelim.

-
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanqerLine
    DanqerLine's avatar
    Erkek

122 tl para cezası gelicek öncelikle onu söyleyebilirim

ABONE OLUN BEYLER PARA KASACAZ : https://www.youtube.com/gecehayatimiz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Eğitim sebebi ile tecil ettirmek istiyor ise son bitirdiğin okulun dengi okul olursa tecil hakkın olmaz. Atıyorum en son 2 yıllık yani ön lisans dan mezun olduysan yine ön lisans a gidip tecil hakkı kazanamazsın mecburen Lisans a gitmen gerekir. Liseyi bitirdiysen ön lisansa gitmen gerekir yani bir tık üstüne herzaman. Onun dışında senin zaten 2 yıl vicdani ret hakkın var kullanmadıysan git onu kullan. Askerlik şubeye gidecen erteletmek istiyorum diyeceksin erteleyecekler gerçi yoklama kaçağı bulundugun süreyi o haktan sayarlar mı bilmiyorum fakat artık üniv falan kayıtları da bitti naparsın bilemiyorum bir araştır. Cezanı erken ödersen indirim yapıyorlar hocam haberin olsun. Ödedikten sonra makbuzu faturayı her neyse işte onu bağlı bulunduğun askerlik şubeye fucks çekiceksin.

Bazıları şöyle diyor : "Ha ne olur çevirip derler kaçaksın  karakolda belge imzalatırlar çıkışta yırtar atarsın sonra bidaha bi daha..."...

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

Bende açıktan lise okuyorum ve tecil ettiriyorum 

3.yıl için tecile gideceğim ocak ayın da lise de olsan

29'a kadar tecilin yapılıyor. Velevki kaçağa düştüğün 

An yalan oluyorsun tekrar etmiyorlar. Ama benim 

Gittiğim askerlik şubesi " Açık öğretim kaydını yenilemez tecişi patlatırsam hemen gel bir şekil de halledebiliriz " çekmişlerdi.

Para cezasını ödeyip rica minnet edebilirsin bazen tecil hakkın olsa bile şubenin insiyatifine bakıyor askerlik, daha önce çok zarf attılar çok geciktirme, ne zaman bitiyor, etmeyiz tecil belki falan çektiler.

Ama bir tane kişiye denk geldim saolsun tüm gerçekliği döktü.  " Kardeşim kaydını yenilemeyi aksatma, tecili patlatma 29'a kadar her yıl yeniletmek şartı ile hakkın " demişti.

Sonra rahatlamıştım. Buda böyle bir anımdır

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek

Para cezasının gelip gelmediğini nereden öğrenebilirim şube deki memur hiçte rica minnet etsek bile tecil edecek bir adam değil aktif ve pasif dönemlerim var bana dediği şu ek c2 belgesini bağlı olduğun şubeye gönder yani memlekete onlar şansına ertelerse erteler dedi ya borç olmasa basıp giderim ama borç beni bağlıyor yaşım 24

Atlas tarafından 24/Eki/17 10:36 tarihinde düzenlenmiştir

-
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek

Up

-
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

Ohal sebebiyle artik gbtlerde yoklama kacagi olayı cikiyor para cezasi harici yapabilicegin birsey yok

Uygulamaya girmemeye calış biraz dikkatli ol

Uygulamaya girdiğinde memura dile getir halden anlayan memur ise sorun yok

Eger illada gbt yapıcam dersede tebliğ imzalarsın 

Sürekli bu böyle devam eder

Allah yardımcın olsun

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Bedelli yeniden çıksa ve 20 yaş üzeri dahil deseler kimse gitmez sanırım. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek

Senin durumunda erteleme yok ne yazık ki. Askerdeyken senin durumunda olup da mecbur gelen çok arkadaşım oldu. Kaçarsan da acayip meblalar giriyor ceza olarak. mesela 4 sene kaçmış bir arkadaş 6 bin tl ödemişti..

Ne Mutlu Türk Doğana..
Toplam Hit: 1104 Toplam Mesaj: 9
askerlik