folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Askerlik Tecil Sınıf Ve Tertibat Bekliyor Durumu

Askerlik Tecil Sınıf Ve Tertibat Bekliyor Durumu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rajooonn
    rajooonn's avatar
    Erkek

Merhabalar,

18 Temmuz 2018'de lisans programında mezun oldum. 7 Aralık 2018'de askerliğimi lisans sonrası iki yıl tecil ettirmek için  e-devlet üzerinden başvurdum. Şimdi askerlik durum bilgisi sorguladığımda şu bilgiler çıkıyor:

AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 31/12/2018 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İŞLEMLERİ
    YÖNÜNDEN BİR SAKINCASI YOKTUR.

ERTELEME NEDENİ              :  SINIF VE TERTİBAT BEKLİYOR

Bu neden böyle yazıyor? 2 yıl tecil yazması gerekmez miydi? Benzer bir durum başına gelen var mı?

Gece! Vampir değilim ama geceyi çok severim. Yalnızsın, oyun oynuyorsun monitörün ışığı ve kendin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek

evet tecil yazması gerekiyor şu şu tarihe kadar askerlikten dolayı bir sakıncası yoktur gibi bir şeydi sanırım

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zgmanco
    zgmanco's avatar
    Erkek

Sisteme girmemiş olabilirler belki biraz daha bekle.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

askerlik şubesini ara hocam sen, bedelli vs durumlarından arada kaynamıştır işlenmemiştir vs. Yüksek lisans tecilli yazması gerekiyordu.

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rajooonn
    rajooonn's avatar
    Erkek

Konuyu çözdüm. Başına böyle bir şey gelebilecek arkadaşlar için açıklayayım:

Başvuruyu edevletten yaptım. Bu başvurular son aşamada askerlik şubesi tarafından değerlendirilip sisteme düşüyor. Başvurum esnasında "tecil ettirmek istiyorum" dememe rağmen işgüzar devlet memuru beni askere gideceğim gibi loglamış. E-devlete öylesine girip kontrol etmesem kaçak durumuna düşecektim. 

Çıkarılacak sonuç: Askerlik işlemlerinizi e-devlet üzerinden değil şubeye gidip bizzat takip ederek yapın.

Gece! Vampir değilim ama geceyi çok severim. Yalnızsın, oyun oynuyorsun monitörün ışığı ve kendin.
Toplam Hit: 1206 Toplam Mesaj: 5
askerlik tecil