folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder ASP.NET İÇİN NELER GEREKLİ Bİ BAKIN

ASP.NET İÇİN NELER GEREKLİ Bİ BAKIN

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibosoft
    ibosoft's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Dostlar şimdi öncelikle gülmeyin diyecem :)

Bu asp.net ile çalışmaya başlamak için gerekli olan şeyler nelerdir kitap yada sağlam site tavsiye edecek arkadaş varmı

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=262d25e3-f589-4842-8157-034d1e7cf3a3&displaylang=en

Bu linkteki .net framework'u mu indirmem gerekiyo

.NET Framework 1.1 Redistributable
    .NET Framework 1.1 Software Development Kit

bi yerde de bu ikisi var  hangisi

dizi dizi incisin danalıkta birincisin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek
    walla ilk basta .NET Framework bunun bılgısayarında yuklu olaması gerekıyo.microsoftun sıtesınden ınderebılıyosun fakat wındows xp orjinal dogrulaması yapıyo yani kaçak mal kullanmayacaksın.bunu kurarasn iisle birlikte çalışması gerekiyodu veya bunu kurup webmatrixi kurabılırsın
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Hocam ilk olarak

http://download.microsoft.com/download/3/A/0/3A017815-B515-4807-87E5-F2DC57191C97/vwdsetup.exe

adresinden dosyayı çekiyorsun...

Buradan Microsoft Visual Web Developer 2005 Express Edition'ın download eden 2.65 mb lık minik dosyası geliyor...

Sonra sana nereye kurayım diye soruyor klasörü belirliosun. Sonra Sqli işaretleyip ileri ileri diorsun ve bekliyorsun 250 mblık paketi sana indiriyor. Sonra kuruyorsun olup bitiyor...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    m3rt
    m3rt's avatar
    Erkek

hocam şimdi asp.net diyosan güzel diyosun. .NET o kadar geniş bi platform ki ooohoo..

delphi, vb, .net sürümlerinde de asp.net yazabilirsin.. neden olmasın..

ama hiç bi fikrin yoksa asp.net konusunda ve ben programı kurayım nası olsa öğrenirim diyosan, kullanacağın programları yükleyip silmen max 1 hafta derim.. boşuna yorma harddiskini.. bad sector fln olur sonra. artık pek olmuyo ama.

ben 4 kez delphi7.0 2 kez c++ builder 1 kez de delphi.net silip yükledim gaza gelip. ama olmuyo yani...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ir2
    ir2's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

iis de asp.net çalıştırmak istiyosan sadece .net fw yüklemen yeterli(Redistributable) iis e kendini kurar o

yok ben geliştircem geliştircek bi tool lazım diosan renenin dediğini yapıcaksın

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibosoft
    ibosoft's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Yardımcı olanlara teşekürlerde hojam ben gaza gelmedim :)
    Zaten asp scriptleri yazıyorum ama artık açıkcası basit geliyo aynı şeyler aynı şeyler sabit
    Geçen vbulletinde php nini yein ajax kütüphanelerinin kullanıldığı bi vidyo izledim olmaz böyle bişi ya masaüstü programı gibi yakında PHP.NET falan asp bunları yanında bebe kalacak o yüzden ASP.NET öğrenmeye çalışıyorum

dizi dizi incisin danalıkta birincisin
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek
    asp.net artık bı web programlama dilinden çıktı :D:D resmen bi teknoloji.bi yerde okuduguma gore aspden 3/4 daha hızlı verılerı ıslıyomus.
Toplam Hit: 1875 Toplam Mesaj: 7