Asp.Net Mssql Hosting Alımı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek

Selamlar,

İlk projemi yaptım domainim var şimdi hosting almam gerek ve bir fikrim yok hostingi nereden almalıyım, kaç gb almalıyım trafik vs. ne kadar olmalı kısaca özellikler nasıl olmalı? web site küçük bir ilçenin emlak sitesidir. Doğal olarak mssql veritabanlı hiç kurulumda yapmadım sanırım veritabanının scriptini alıp hostun veritabanına ekleyeceğim fikir olması açısından bu konuda da bir şeyler yazarsanız çok iyi olur.

yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Alstyr den windows hosting satın alabilirsin hocam.Hangi firmadan hostin satın aldıysan sana mail olarak yönetici panel bilgileri gelecek burada hostun ip adresi ftp adresi panel giriş bilgileri vs vs olur.

Burada panel dediğim şey senin hostingini yönettiğin panel.Plesk, Maestro falan olabilir mesela.Bu panele giriş yapıp (zaten giriş bilgileri mail ile geldi) 1 tane veri tabanı sonrada bu veritabanı için 1 kullanıcı oluşturacaksın. Veritabanı adın tahribat olsun mesela veritabanı kullanıcı adın helyum sifrede pasha olsun mesela burada veritabanı için 1 adet login oluşturduk.Sonra projende ilgili yere veritabanının connectionstring ini ekleyeceksın. Sonra sql server 2012 yi acacaksın bağlanma kısmına server ın ip adresını kullanıcı adına helyum sifreyede pasha yazacaksın.Yani uzaktaki hostingde bulunan sql server a bağlanmış olacağız. Zaten orda database kısmında olusturduğum tahribat isimli database gözükecek. İstersen dediğin gibi generate script ile kopyala yapıştır yaparak veritabanını oluşturabilirsin. Yada tahribat ın uzerıne gelip sağ tıklarsa orda import falan olması lazım kendi localinden hostinge import ediceksin.Sonra bi kontrol et ama eğer import diyerek yaparsan galiba primary keyler falan oluşmuyordu.

Eğer script olarak yaparsan generate script deyip veritabanının yedeğini alırsan ayarlardan schema ve data kısmını seçmeyı unutma.

Edit: https://www.alastyr.com/web-hosting.html buradaki standart paketi alabilirsin. 

Hannibal_King tarafından 02/Oca/16 18:35 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek

@Hannibal_King hocam çok teşekkür ederim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek

postunu pek okumadım fakat projen küçük bişey ise guzel hostingi tavsiye ederim. gecen ay aldım, yıllık 15 tl gibi cüzi bir miktara.

edit : ahanda burdan

CnkGn tarafından 02/Oca/16 20:28 tarihinde düzenlenmiştir

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Güzelhostingte iyi firma bencede. Ama windows hostinglerinde sql server 2008 var sanırım. @helyum_pasha hocam takıldığın yer olursa yaz daha ayrıntılı yazayım hızlıca özet geçmeye çalıştım.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NuLL29
    NuLL29's avatar
    Erkek

güzel hosting iyidir. oradan al sql olarak senin için 2005 olsa bile fark etmez. takıldığın yerde sor yardım ederiz.

.::::Tesadüfen Doğdum Mecburen Yaşıyorum Zorudan Ölücem:::...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek
    Hannibal_King bunu yazdı

Güzelhostingte iyi firma bencede. Ama windows hostinglerinde sql server 2008 var sanırım. @helyum_pasha hocam takıldığın yer olursa yaz daha ayrıntılı yazayım hızlıca özet geçmeye çalıştım.

@CnkGn Eyvallah hocam :)

@null29 Eyvallah hocam :)

Hannibal_King  hocam sayende özetten aklımda ışık oluştu yinede bir şey olursa yazarım tabi :)))

helyum_pasha tarafından 02/Oca/16 23:04 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Güzel hosting iyimidir ?

Senelik 15 tl'ye aldığım hosting'i kendi 8mb internetimle kapatabiliyordum artık gerisini sen düşün.

Türkiye'de ihs'den daha profesyonel bir hosting firması daha görmedim diyebilirim.

Şu anda turhost kullanıyorum, hızları vs. gayet iyi fakat ihs telekom Türkiye'deki hosting sektöründe en kaliteli firmalardan ilk 3'te diyebilirim.

Fiyatları da orta şekerli ama en azından başın ağrımaz.

Sen niye kullanmıyorsun diye soracak olursan, ihs'de plesk panel yok ve web servisi aldığım firmada turhost ip adresim kayıtlı olduğu için geçiş işlemi biraz sıkıntılı.

Toplam Hit: 1026 Toplam Mesaj: 8
mssql hosting kurulum aspnet hosting özellik