folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder Asp.Net MVC Tema Giydirme Sorunu

Asp.Net MVC Tema Giydirme Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba, bu web olaylarında yeniyim. İnternetten bulduğum çok basit bir bootstrap temayı giydirmeye çalışıyorum. Fakat bir sorunla karşı karşıyayım.

Sorun şu, _Layout'ta navbar'ı footer'ı vs ekliyorum scriptlerini vs. ekliyorum. Sonrasında Render.Body()'i de ekliyorum nav ile footer arasına. Anasayfam routeconfig'de  Home/Index olarak ayarlı.

Eğer localhost/ url'ine girersem bir sıkıntı çıkartmıyor fakat localhost/Home/Index yaparsam tema bir önceki gibi çıkmıyor. Css'ler okunmuyor sanırım tam anlayamadım. 1 gündür uğraşıyorum fakat bir bilen fikrine ihtiyacım var.

Olayın daha somut olması için ekran görüntülerini vereyim.

Bu localhost/

Burasıda localhost/Home/Index

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Diathorus
    Diathorus's avatar
    Erkek

Selam dostum,

Script ve Css leri Layout sayfanda aşağıda yazdığım şekilde tanımlamalısın. Hata bundan kaynaklanmış olabilir.

<script src="@Url.Content("~/Content/assets/js/jquery-1.11.3.min.js")"></script>

<link href="@Url.Content("~/Content/Site.css")" rel="stylesheet" />

Diathorus tarafından 18/Ara/15 11:11 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek
    Diathorus bunu yazdı

Selam dostum,

Script ve Css leri Layout sayfanda aşağıda yazdığım şekilde tanımlamalısın. Hata bundan kaynaklanmış olabilir.

< ="@.">

tamamdır hocam deniyorum hemen

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek

@Diathorus

hocam malesef sorun devam ediyor. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    intialcatalog
    intialcatalog's avatar
    Erkek

hocam routeconfig dosyanda veya index sayfandaki layout tanımında problem olabilir.

Yada _ViewStart birşeyler yapıyor musun.

Ayrıca css js kaynaklarını  href="~/Theme/abc.css" şeklinde kullan.

intialcatalog tarafından 18/Ara/15 11:39 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek
    intialcatalog bunu yazdı

hocam routeconfig dosyanda veya index sayfandaki layout tanımında problem olabilir.

Yada _ViewStart birşeyler yapıyor musun.

Ayrıca css js kaynaklarını  href="~/Theme/abc.css" şeklinde kullan.

hocam _layout dosyam bu sekilde: http://paste.ubuntu.com/14086868/

view startımda şu sekilde:

@{

Layout = "~/Views/Shared/_Layout.cshtml";

}

index.cshtml'de bu şekilde : http://paste.ubuntu.com/14086873/

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Projeyi acarken empty yi seçip mvc checkbox ına tik koyun yani empty modda olsun ancak temel mvc klasörleri gelsin. Sizin seçtiğiniz şekilde temada default olarak bootstrap.min.css falan hepsi geliyor.Viewstart muhtemelen default olarak yaratılan layout u cagırıyor ondan kaynaklı.

http://www.imgim.com/mvc-proje.png  caps te aldım. Yeni proje acmak yerine ellede düzeltebilirsin ancak yeni proje acmak daha kolay olur dıye tahmın ettım.Yeniyim dediğin için.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek
    Hannibal_King bunu yazdı

Projeyi acarken empty yi seçip mvc checkbox ına tik koyun yani empty modda olsun ancak temel mvc klasörleri gelsin. Sizin seçtiğiniz şekilde temada default olarak bootstrap.min.css falan hepsi geliyor.Viewstart muhtemelen default olarak yaratılan layout u cagırıyor ondan kaynaklı.

http://www.imgim.com/mvc-proje.png  caps te aldım. Yeni proje acmak yerine ellede düzeltebilirsin ancak yeni proje acmak daha kolay olur dıye tahmın ettım.Yeniyim dediğin için.

Sorunu çözdüm hocam. @Url.Content("~/Content/Site.css")" rel="stylesheet" /> 

Bu şekil yazmam gerekiyormuş. Gerçi şuan başka bir sorunla uğraşıyorum :)

projeyı başlangıçta çalıştırıyorum, butun menüler gayet çalışıyor. Örnegin blog sayfasına tıklayacagım. Localhost/Home/Blog oluyor burda bir sıkıntı yok. Ama tekrardan blog'a tıklarsam Localhost/Home/Blog/Blog oluyor. 

Ayrı ayrı controllerda açmayı deniyorum suan umarım olur

edit: bunuda hallettim 

şu "~/" şeyi kullanmayı adet edinmem gerek sanırım :)

CnkGn tarafından 18/Ara/15 15:10 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

@Url.Content("~/Content/Site.css")" rel="stylesheet" />     illaki bu şekilde kullanmak zorundasın diye birşey yok. Proje geliştirme süresince BundleConfig yapısı sen css de bir değişiklik yaptığın zaman bunu hemen farkedip arka planda css dosyasının adını degıstırıyor sanırım.Bu sayede zaman zaman yapılan tarayıcı geçmişini sil olayını yapmak zorunda kalmıyoruz ancak BundleConfig kullanmak zorunda değilsin.  <link href="~/Content/components.min.css" rel="stylesheet" /> atıyorum bu şekildede yazabilirsin. Projende kesin bundle config vardır diyerekten yazdım.

Toplam Hit: 1893 Toplam Mesaj: 9
mvc tema