folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder Asp.Net Mvc Üzerine Ve VS İle Alakalı Bir Sorun

Asp.Net Mvc Üzerine Ve VS İle Alakalı Bir Sorun

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

1- Html tasarım hali sorunsuz hatasız olan bir tasarımı asp.net mvc nin içine gömmeye başladığım anda jqueryde bazı fonksiyonlar patlıyor. oop halini bozdum layout,helper vs.. hiç birşeye gömmeden one page olarak denedim acaba yükleme sırasına göre bulamıyor mu edemiyor mu falan diye fakat düzelmedi maalesef.  bu neden oluyor olabilir ? 

http://prntscr.com/3x2wps  (404 leri dikkata almayın ) normalde tasarımın saf hali 0 hata.

2- Tfs üzerinde bir proje var. arkadaşımda sorunsuz çalışan projede bende bazı dll leri bulamadığını iddaa ediyor o çözülür sıkıntı yok fakat ikinci bir hata ise 

Error1This project references NuGet package(s) that are missing on this computer. Enable NuGet Package Restore to download them.  For more information, see http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=317567.

hatası veriyor ve ne yaptıysam bir türlü çözemedim.

bişi daha sorucaktımda yazarken unuttum neyse şimdilik açim böyle :D  bilen duyan varsa yardımcı olursa sevinirim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ercan
    Ercan's avatar
    Erkek

1. Hata için muhtemelen kaynakların yolunu yanlış yazıyor olabilirsin, yada ufak bi yeri atlıyorsundur. css dosylarını felan content'in içine atıp, resimleri content'in içinde images diye bi klasörün altına atabilirsin.

2. hata ise projede nudget package'dan birşeyler indirerek oluşturulmuş. farklı bi makineye geçince senden onları tekrar idnirmeni bekler. eksik olan dll hataları ondan kaynaklanıyordur ki nudget package manager'ı eksik olanları direk bulup indirmen için bi seçeneği var ama tam olarak hatırlayamıyorum nerden nereye tıklayacağını. biraz kurcaladığında muhtemelen bulacaksındır. eksik olan paketleri direk indirecektir.

IF YOU ARE NOT TİRED, YOU ARE NOT DOING IT RIGHT
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek
    Ercan bunu yazdı

1. Hata için muhtemelen kaynakların yolunu yanlış yazıyor olabilirsin, yada ufak bi yeri atlıyorsundur. css dosylarını felan content'in içine atıp, resimleri content'in içinde images diye bi klasörün altına atabilirsin.

2. hata ise projede nudget package'dan birşeyler indirerek oluşturulmuş. farklı bi makineye geçince senden onları tekrar idnirmeni bekler. eksik olan dll hataları ondan kaynaklanıyordur ki nudget package manager'ı eksik olanları direk bulup indirmen için bi seçeneği var ama tam olarak hatırlayamıyorum nerden nereye tıklayacağını. biraz kurcaladığında muhtemelen bulacaksındır. eksik olan paketleri direk indirecektir.

resimlerin zaten yolunun yanlış oldugunu biliyorumda mesela ordaki 

"cannot read property hatası" neden verir niçin verir hiç bir fikrm yok.  undefined diyor. hiç bir edit ypaılmamış şeyde ekstra hata çıkıyor ilginç

2. soru içinde baya bi kurcaladım ama her yaptıgımda hata devam etti. projeyi direk tfs bağlanmadan sıkıştırılmış halde aldım yine devam etti hata.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ercan
    Ercan's avatar
    Erkek

Eksik paketler için console kullanmadan eksikleri tamamlamak için aşağıda ki dökümandan yararlanabilirsin sanırım.

http://docs.nuget.org/docs/workflows/using-nuget-without-committing-packages

diğer problem içinde kullandığın kodu yazarsan sanırım jquery'den anlayan arkadaşlar sebebini daha ayrıntılı söylebilir.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Asp.netten vazgeç node.js ye geç..

iyibu! yeniden..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek
    Ercan bunu yazdı

Eksik paketler için console kullanmadan eksikleri tamamlamak için aşağıda ki dökümandan yararlanabilirsin sanırım.

http://docs.nuget.org/docs/workflows/using-nuget-without-committing-packages

diğer problem içinde kullandığın kodu yazarsan sanırım jquery'den anlayan arkadaşlar sebebini daha ayrıntılı söylebilir.

optionstaki ayar zaten tickli projeye sağ tıklayıncada restore işlemi ile ilgili herhangi bir seçenek yok

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ercan
    Ercan's avatar
    Erkek

clear package cache'i tıkla istersen (bu arada daha önce denemedim)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NuLL29
    NuLL29's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı

Asp.netten vazgeç node.js ye geç..

web formdan mvc ye geçecektim fakat node.js daha iyi bir seçim gibi geliyor. bu konu hakkıdna düşünceleriniz nelerdir.

.::::Tesadüfen Doğdum Mecburen Yaşıyorum Zorudan Ölücem:::...
Toplam Hit: 964 Toplam Mesaj: 8