folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder Asp.Net Updatepanel Postback Problemi

Asp.Net Updatepanel Postback Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahinka
    sahinka's avatar
    Erkek

merhabalar bir popup içerisinde il ilçe seçtiriyorum illere göre ilçeler geliyor,

popup u kapatmaması için updatepanelle bu işlemi yaptırıyorum, localde sıkıntısız şekilde çalışıyor ama publish edip attığımda 

il seçince sayfa postback oluyor 

localde çalışırken sunucuda çalışmaması olayını nasıl çözebilirim html kısmını aşagıda paylaşıyorum 

Çözüm: Firma ajaxtoollarının çalışmasına izin vermiyormuş. bir sunucunuz varsa kendiniz kurabilirsiniz.

sahinka tarafından 21/Eyl/22 18:23 tarihinde düzenlenmiştir

imza
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahinka
    sahinka's avatar
    Erkek

şimdi fark ettim 2 yerde daha updatepanel kullanımştım onlarda çalışmıyor muş, localde sıkıntısız ama hepsi 

imza
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Update panel diye bir şey olduğunu hatırladım. Bunun sayesinde JavaScript yazmıyoduk sanırım. Kendisi arka planda ajax isteği gönderiyordu. 

ASP.NET Webforms kişinin HTML, CSS, JavaScript tarafında biraz zayıf kalmasına sebep oluyordu. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahinka
    sahinka's avatar
    Erkek

problemi düzeltemedim , localde sıkıntısız şekilde çalışıyor sayfa postback olmuyor  ama publish edip yayınladığımda ilk seçimde postback oluyor 

imza
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek

<asp:UpdatePanel ID="asd" runat="server">
    <ContentTemplate>

<asp:DropDownList ID="cmbNufusIl" runat="server" DataTextField="cityName" Height="34" Width="160" DataValueField="cityId" DataSourceID="dsCity"
    TextField="cityName" ValueField="cityId" AutoPostBack="True">
    </asp:DropDownList>

<asp:SqlDataSource ID="dsCity" runat="server" ConnectionString="<%$ ConnectionStrings:ConnectionString %>"
    SelectCommand="SELECT [cityId] ,[cityName] FROM [City]"></asp:SqlDataSource>

<asp:DropDownList ID="cmbNufusIlce" runat="server" Height="34" Width="160" DataSourceID="dsDistricts"
    DataTextField="districtName" DataValueField="districtId">
    </asp:DropDownList>
    <asp:SqlDataSource ID="dsDistricts" runat="server" ConnectionString="<%$ ConnectionStrings:ConnectionString %>"
    SelectCommand="SELECT [districtId] ,[districtName] FROM [District] WHERE [cityId] = @cityId">
    <SelectParameters>
    <asp:ControlParameter ControlID="cmbNufusIl" PropertyName="SelectedValue" Name="cityId" Type="Int32" DefaultValue="0" />
    </SelectParameters>
    </asp:SqlDataSource>
    </ContentTemplate>
    </asp:UpdatePanel>

DE5TROY3R tarafından 21/Eyl/22 16:22 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahinka
    sahinka's avatar
    Erkek

problem hostingle alakalıymış, hiç ajax toolu çalışmıyor, yanlış yazdığımı düşünüp kendi sample ını attım ama o da çalışmadı 

imza
Toplam Hit: 1493 Toplam Mesaj: 6
asp.net