Asus K61IC Model Laptop Problem Acilll

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slmarlq
    slmarlq's avatar
    Erkek
    merhaba arkadaşlar laptopu en son normal şekilde kapattım akşam 3-4 saat sonra eve geldiğimde power tuşuna basınca 3-4 saniye sonra 8 defa ötüyo sanki uyarı veriyo gibi. Ekran hiç açılmıyor kapalı. Tüm ışıklar yanıyo numlock capslock wlan ışıklarını klavyede açıp kapatabiliyorum. Prt screen tuşuna basınca açılıştaki uyarı sesi ötüyo 2 defa. yani anlayacağınız pc normal açılıyor gibi ama ekran karanlık hiç enerji yok ve açılıştaki ses... Bataryayı söktüm taktım komple kapatıp açtım yine düzelmedi. Varmı yardımcı olacak kimse? Şuan 5800 dan girip yardım istiyorum google ye girmek zahmetli o yüzden ilk sizden yardım istiyorum.

Bu zamanda en çok azraile güveneceksin.En azından niyeti belli...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam anlattığınızdan anladığım kadarıyla RAM'lerinizde sorun var. Bir bilgisayarın anakartına RAM takmadan açmaya kalkarsanız dediğiniz tarzda bir uyarı alırsınız. Ya bilgisayarınızın RAM'leri sökülmüş, ya RAM'leri bozulmuş, ya da anakartın RAM slotlarında sorun çıkmış olabilir.

Bilgisayarınızdan bataryayı ve şarj kablosunu çıkarıp bilgisayarı açma tuşuna birkaç kez basın. Ardından güç kablosunu ve bataryasını takıp tekrar deneyin.

Tabi elime alıp inceleme imkanım olmadığı için aklıma gelen ilk şeyi söyledim. Şayet sorununuz çözülmediyse ve eğer bilgisayarınızın garantisi devam ediyor ise kesinlikle servise göndermenizi öneriyorum. Ancak şayet garantisi bitti ise, arka kapağı açıp RAM'leri çıkarıp takmayı deneyin. Anakart üzerinde, RAM'lerin takıldığı yerde bir hasar olup olmadığını kontrol edin (renk değişimi, koku vb.).

Aklıma başka bir şey gelmedi şimdilik.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slmarlq
    slmarlq's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı

Hocam anlattığınızdan anladığım kadarıyla RAM'lerinizde sorun var. Bir bilgisayarın anakartına RAM takmadan açmaya kalkarsanız dediğiniz tarzda bir uyarı alırsınız. Ya bilgisayarınızın RAM'leri sökülmüş, ya RAM'leri bozulmuş, ya da anakartın RAM slotlarında sorun çıkmış olabilir.

Bilgisayarınızdan bataryayı ve şarj kablosunu çıkarıp bilgisayarı açma tuşuna birkaç kez basın. Ardından güç kablosunu ve bataryasını takıp tekrar deneyin.

Tabi elime alıp inceleme imkanım olmadığı için aklıma gelen ilk şeyi söyledim. Şayet sorununuz çözülmediyse ve eğer bilgisayarınızın garantisi devam ediyor ise kesinlikle servise göndermenizi öneriyorum. Ancak şayet garantisi bitti ise, arka kapağı açıp RAM'leri çıkarıp takmayı deneyin. Anakart üzerinde, RAM'lerin takıldığı yerde bir hasar olup olmadığını kontrol edin (renk değişimi, koku vb.).

Aklıma başka bir şey gelmedi şimdilik.

Tavsiyen İçin Saol Allah Razı Olsun.  Komple Arkayı Söküp Temizledim Ram Hard Disk Fan Falan. Kapattım Düzeldi:))

Bu zamanda en çok azraile güveneceksin.En azından niyeti belli...
Toplam Hit: 1270 Toplam Mesaj: 3