folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Asus Laptop Ses Gelmiyor Yardım!

Asus Laptop Ses Gelmiyor Yardım!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek

Bilgisayara format attım tüm sürücüleri yükledim ses kartında sorun yok gösteriyor winampta çalıyor gösteriyor

Ama ses gelmiyor tekrar format attım ama değişen bişey yok  yardım lütfen

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

hocam birşey sorucam ses gelmeyince format atmanın mantığını sarabilir miyim?Zaten atmışsın ses gelmiyorsa bir yerde bir sorun vardır tekrar format atmak düzeltmez ki...

Gelelim cevabına 1. sürücüleri yüklediğinden emin misin,

yüklediysen doğru sürücüleri yüklediğinden emin misin.Belki şirket yanlış cdyi vermiştir googledan aratıp tekrar deneye bilirsin.

2. ses denetimlerinden herşeyin açık olduğundan emin misin 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek
    bu cd ile epey atmıştım ilk kez böyle oldu ses denetimleri fln açık bilgisayar açılırken asus yazısı geliyo orda ses var ama winamptan fln ses gelmiyor ilk formattan sonra sürücüleri yanlış yüklemişimdir diye atmıştım
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek

Arkadaşlar yok mu bi hayırsever bilgisayar açılırken kulaklık girişi fln çalışıyor ama sonra ses yok

Donanımcı abiler bi el atın

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek

hoca bilgisayar ilk açılırken ses kartını kullanmaz (sesin çıkması için) Ses kartın yanmış olabilir belki.Eğer çıkışa giriş bağlamışsan yakar. Evet microfon girişi çalışabilir ama çıkışta bi arıza da olabilir. Bu donanımsal hata ihtimali

bi de bunun yazılımsal ihtimali var.yüklediğin ses kartı driverinda bi sorun oluşmuş olabilir ya da çakışmalar meydana gelmiştir. Bence ses kartını tamamen sisteminden kaldır ve internetten ses kartı sürücüsünün windowsuna uygun şekilde indir ve tekrar kur.Yazılımsal değilse sorun o zaman dediğim gibi ses kartını yakmış olabilirsin

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek
    ses kartı yansa aygıt yöeneticisinde sorun çıkmaz mı ki birde benim kulaklık girişi bozulmuştu garantiye gönderdim geldiğinde adam komple değiştik fln demişti acaba yani ekledikleri parçanın mı sürücüsü lazım??
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    ses kartının çıkışı yanmıştır hoca.. Mesela bi hafta önce aynı şey bende oldu :) ama hiç bi sorun görünmüyor aygıt yöneticisinde.. Eğer adam tamamen değiştirmişse o zaman farklı driver kurman gerek. Donanım arama programları var.Önce donanımının tam ismini öğren sonra driverini indir...

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
Toplam Hit: 9630 Toplam Mesaj: 7