folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Autocad Kafayı Yedi ( Extend / Trim )

Autocad Kafayı Yedi ( Extend / Trim )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

Selam müridler. Autocad i yükleyeli 2 gün oldu şimdiden kafayı yedi.

Trim extand komutu doğru düzgün çalışmıyor. Fabrika ayarlarına resetledim fakat sorun devam ediyor.

Sorunu nasıl çözerim bi fikri olan varmı ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Önce olaya dahil olan objeleri seçmen gerekmiyor mu zaten? Sınır ya da trimlenecek olarak

BÜDÜT Hıı şimdi farkettim.. Kafayı yemiş :D

Orada gizli bi robje ya da gizli bir layerda obje yoktur.. Kontrol etmişsindir.

ltcelik tarafından 17/Eki/17 20:33 tarihinde düzenlenmiştir

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

sil baştan kur hocam ben öyle yapıyorum

arbeit macht frei
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

https://forums.autodesk.com/t5/autocad-civil-3d-forum/trim-extend-not-working-properly-after-latest-service-pack/td-p/5675654

şurda bişeyler yumurtlamışlar ya..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

TRİM komutunun ayarında  satır menüdeki EDGE ayarın no extend olması gerekiyor imiş

https://forums.autodesk.com/t5/autocad-turkiye/extend-ve-trim-sorunu/td-p/7154390

ltcelik tarafından 17/Eki/17 20:48 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

[Konu Dışı] 3 ay Autocad eğitimi aldım 3d olarak baya iyidim ama 10 aydır yüzüne bakmıyorum dün açtım unutmuşum  :/ 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

@ltcelik  Hocam zaten deffault ayarlarında autocad. Emin olmak için kontrol ettim no extend. Gizli objede yok.

Bazen böyle saçmalıyor bazen normal çalışıyor anlamadım bende.

Yarına poster teslim olmasa silip tekrar yükliycemde zaman kaybetmek istemiyorum.

Böyle idare edecem artık.

5 senedir autocad kullanıyorum böyle bişey görmedim ben :D

manhyak tarafından 17/Eki/17 21:06 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1242 Toplam Mesaj: 7
autocad taş gibi autodesk trim başına düşsün